Heynen zrezygnował z pracy! W przyszłym sezonie ma tylko jeden cel

Siatkówka
Heynen zrezygnował z pracy! W przyszłym sezonie ma tylko jeden cel
fot. Cyfrasport

Zaledwie dzień po wywalczeniu Pucharu Niemiec, VfB Friedrichshafen podał sensacyjną informację. Trener Vital Heynen opuści klub po zakończeniu rozgrywek. W sezonie 2019/20 chce skoncentrować się na przygotowaniu reprezentacji Polski do igrzysk olimpijskich Tokio 2020 i nie będzie w tym czasie pracował w żadnym klubie.

Heynen to jeden z najsłynniejszych trenerów siatkarskich ostatnich lat. Wywalczył dwa medale mistrzostw świata – brąz z reprezentacją Niemiec (2014) oraz złoto z reprezentacją Polski (2018). Teraz, jak sam wielokrotnie deklarował, jego głównym celem jest medal igrzysk olimpijskich w Tokio.

 

W VfB Friedrichshafen pracował od 2016 roku. Zdobył z tym klubem trzy Puchary i trzy Superpuchary Niemiec. W niedzielę po raz trzeci z rzędu sięgnął po Puchar Niemiec, pokonując w Mannheim SVG Lüneburg 3:0. Nieco gorzej szło mu w walce o mistrzostwo. Dwukrotnie w walce o złoto jego podopieczni ulegli Berlin Recycling Volleys. Może lepiej pójdzie im w obecnym sezonie, który – jak się właśnie okazało – zakończy przygodę szkoleniowca z klubem z Friedrichshafen.

 

 

– Polski Związek Piłki Siatkowej już w poprzednim sezonie chciał mieć Vitala na wyłączność. Bardzo nam zależało, by został z nami i udało nam się znaleźć rozwiązanie. Ale już wtedy zdaliśmy sobie sprawę, że takie podwójne obciążenie jest bardzo trudne i to się rzeczywiście potwierdziło. Ta presja będzie jeszcze większa w roku przygotowań do igrzysk olimpijskich, dlatego postanowiliśmy zakończyć współpracę po tym sezonie. To przyniesie korzyść także naszemu zespołowi – stwierdził przewodniczący rady nadzorczej VfB Friedrichshafen Wunibald Woesle. 

 

– Naprawdę chcę wygrać mistrzostwo z VfB Friedrichshafen. Drużyna ma się dalej dobrze bawić i walczyć o każdy punkt. W tym roku o tytuł nie będzie łatwo. Szanse ma oprócz nas pięć czy sześć klubów. Chcę też wywalczyć medal w 2020 roku na igrzyskach olimpijskich – przyznał Heynen. W tym celu, od lata koncentruje się na reprezentacji Polski i nie będzie oferował swoich usług żadnej drużynie klubowej.

 

Przypomnijmy, że o kwalifikację do igrzysk w Tokio biało-czerwoni zagrają z Francją, Słowenią i Tunezją, a turniej będzie rozgrywany w Gdańsku w dniach 9-11 sierpnia.

RM, Polsat Sport, vfb-volleyball.de

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze