Kownacki: Bardzo liczę na walkę z Wilderem

Sporty walki
Kownacki: Bardzo liczę na walkę z Wilderem
fot. PAP

Polski bokser wagi ciężkiej Adam Kownacki (19-0, 15 KO) powiedział, że liczy na walkę z mistrzem świata federacji WBC Amerykaninem Deontayem Wilderem. Jego zdaniem do tego pojedynku może dojść pod koniec tego roku. Po styczniowym zwycięstwie w drugiej rundzie z Geraldem Washingtonem Kownacki jest piąty na liście pretendentów federacji WBC.

Mistrz WBC w wadze ciężkiej Deontay Wilder (40-0-1, 39 KO) niedawno powiedział, że nie wyklucza, iż zmierzy się z Kownackim, jeśli nie dojdzie do rewanżu z Tysonem Furym (27-0-1, 19 KO), z którym zremisował w grudniu ubiegłego roku.

 

- Wiem od menedżera, że Wilder będzie znów walczył w czerwcu. Myślę, że do mojego pojedynku z nim może dojść pod koniec tego roku. Liczę na tę walkę - powiedział Kownacki we Wrocławiu, gdzie spotkał się w poniedziałek ze swoimi fanami z klubie bokserskim Macieja Zegana ”Gym Wrocław”.

 

Kownacki podkreślił, że jego plan się nie zmienił i chce zostać pierwszym polskim mistrzem świata w kategorii ciężkiej.

 

- Piętnaście lat ciężko na to pracowałem i można powiedzieć, że inwestycja powoli się zwraca. Z walki na walkę, krok po kroku do tego dążę i jestem tego coraz bliżej - powiedział Kownacki.

 

Dodał, że lubi pracować i walczyć pod presją, która go mobilizuje do wygrywania i rozwijania swoich umiejętności.

 

- Jak czuję presję to lepiej mi się walczy. Kiedyś to nie ja byłem faworytem w walce, a ostatnio jak wchodzę do ringu to jestem już faworytem i tę presję muszę sobie sam zbudować, żeby było mi ciężko, żebym miał dyscyplinę, by być skupionym na tej walce - powiedział Kownacki.

 

Podkreślił, że jest dumny ze swego polskiego pochodzenia i choć od siódmego roku życia mieszka w USA to podczas każdej wizyty w Polsce czuje się jak w domu. Jest też dumny i zachwycony, że ma tak wielu kibiców zarówno wśród Polonusów za oceanem jak i w kraju.

 

- Dlatego zależy mi, by pokazywać dobre walki, by być dobrym bokserem, a nie tylko bokserem polskiego pochodzenia. Polakiem, który ściąga rodaków na trybuny. Pokazał to Manny Pacquiao czy inni obcokrajowcy, którzy zrobili wielką karierę za oceanem - podsumował Kownacki.

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze