NHL: Hat-trick Pavelskiego w meczu "Rekinów" z "Czerwonymi Skrzydłami"

Amerykański hokeista polskiego pochodzenia Joe Pavelski zdobył trzy gole, a San Jose Sharks wygrali na wyjeździe z Detroit Red Wings 5:3 w niedzielnym meczu ligi NHL.

Spotkanie rozpoczęło się od bramki Tima Heeda (Sharks) w czwartej minucie, ale potem trzy trafienia odnotowali gospodarze, w tym Szwed Gustav Nyquist. Wkrótce po meczu kluby poinformowały, że ten zawodnik przechodzi z Red Wings do... Sharks. W tym sezonie zapisał na koncie 49 punktów (16 goli i 33 asysty) w 62 występach.

Przy stanie 1:3, w 34. minucie kontaktową bramkę uzyskał Brent Burns, a potem sprawy w swoje ręce wziął Pavelski. Do siatki trafił w 36., 37. i 59. minucie. To jego piąty hat-trick w karierze, ale pierwszy od rozgrywek 2014/15.

"Rekiny" miały miażdżącą przewagę w drugiej i trzeciej tercji, oddając 32 strzały, przy zaledwie ośmiu rywali. Z kolei pierwsza odsłona należała do "Czerwonych Skrzydeł" - 15:5.

Powody do radości miał także Burns, który został pierwszym obrońcą w NHL z dorobkiem minimum 70 punktów w 63 grach od czasów Raya Bourque (61 meczów) w sezonie 1993/94.

W innym niedzielnym spotkaniu hokeiści Arizona Coyotes pokonali Winnipeg Jets 4:1. Gospodarze zastrzegli numer 19., z którym przez wiele lat grał dawny kapitan Shane Doan. Wybór tego przeciwnika na zorganizowanie uroczystości nie był przypadkowy, bowiem zanim w 1996 roku Doan trafił do "Kojotów", przez sezon bronił barw Jets.

W Ottawie miejscowi Senators przegrali z innym kanadyjskim zespołem Calgary Flames 1:2, a decydujące gola strzelił Austin Czarnik na 41 sekund przed końcową syreną.

Dla "Senatorów" bramkę zdobył 19-letni Brady Tkachuk, a miało to miejsce w jego pierwszej potyczce w NHL przeciwko swojemu 21-letniemu bratu o imieniu Matthew. Obaj są synami znanego przed laty hokeisty Keitha Tkachuka, czterokrotnego olimpijczyka.