PlusLiga: Męczarnie Cerrad Czarnych w Sosnowcu

W spotkaniu kończącym 22. kolejkę PlusLigi siatkarze MKS Będzin przegrali z Cerrad Czarnymi Radom 1:3. Czwarta drużyna w tabeli, grając bez swego podstawowego rozgrywającego Dejana Vincicia, męczyła się w starciu z outsiderem – pierwszy set zakończył się porażką radomian, a trzeci rozstrzygnęła zacięta walka na przewagi.

Siatkarze z Radomia byli zdecydowanymi faworytami tej konfrontacji, ale mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy szybko uzyskali wyraźną przewagę (8:4). Cerrad Czarni długo nie mogli sobie poradzić z solidnie grającymi rywalami. Dopiero w końcówce, po ataku  Maksima Żygałowa zdołali odrobić straty (23:23). Po chwili jednak Kamil Kwasowski pomylił się w polu zagrywki, a chaotyczna akcja zakończona blokiem Artura Ratajczaka dała zwycięstwo ekipie MKS (25:23).

Takie rozstrzygnięcie premierowej partii podrażniło radomian. W kolejnym secie wyrównana walka trwała jedynie do stanu 5:5. Później byliśmy świadkami rzadko spotykanej serii: siatkarze Cerrad Czarnych wygrali jedenaście kolejnych akcji! Świetnie w polu zagrywki prezentował się Tomasz Fornal, a po tej serii gospodarze przegrywali 5:16! Ta seria rozstrzygnęła losy seta. W końcówce gospodarze ugrali kilka punktów, ale ponieśli klęskę 12:25. Ostatni punkt atakiem blok-aut zdobył Żygałow.

Trzecia odsłona była zdecydowanie bardziej zacięta i stała na wyższym poziomie sportowym. Długo przeważali będzinianie (10:7, 15:11), potem aż 18:13. Wówczas odrodzili się radomianie. Znów popisali się punktową serią – tym razem wygrali siedem kolejnych piłek przy serwisach Wojciecha Żalińskiego (18:20). Partię zakończyła zacięta rywalizacja na przewagi, w której Cerrad Czarni mieli pięć piłek setowych! Zakończył ją dopiero błąd gospodarzy (28:30).

Na początku czwartego seta nadal oglądaliśmy wyrównaną walkę obu ekip, a wynik oscylował wokół remisu (10:10). Później inicjatywę przejęli siatkarze z Radomia. Wygrali cztery kolejne piłki (10:14), potem w kilku akcjach zatrzymali rywali blokiem (11:16, 12:19) i uzyskali znaczącą przewagę. Gospodarze nie byli już w stanie odrobić strat. Przestrzelona zagrywka będzinian zakończyła to spotkanie (19:25). MVP Wojciech Żaliński.

MKS Będzin – Cerrad Czarni Radom 1:3 (25:23, 12:25, 28:30, 19:25)

MKS: Lukas Tichacek, Bartłomiej Grzechnik, Jake Langlois, Rafał Faryna, Jan Fornal, Artur Ratajczak – Potera (libero) oraz Tomasz Kowalski, Jakub Peszko, Szymon Gregorowicz, Adrian Buchowski.
Czarni: Reto Giger, Wojciech Żaliński, Norbert Huber, Alen Pajenk, Maksym Żygałow, Tomasz Fornal – Micahł Ruciak (libero) oraz Kacper Wasilewski, Kamil Kwasowski, Michał Filip, Jakub Rybicki.

Terminarz i plan transmisji pozostałych meczów 22. kolejki PlusLigi:

2019-02-23: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – ONICO Warszawa 1:3 (17:25, 25:23, 21:25, 23:25)
2019-02-23: Trefl Gdańsk – Cuprum Lubin 3:0 (25:20, 25:17, 25:21)
2019-02-24: PGE Skra Bełchatów – Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:2 (15:25, 23:25, 25:23, 25:16, 15:13)
2019-02-24: Indykpol AZS Olsztyn – Asseco Resovia 3:0 (25:22, 25:22, 25:18)
2019-02-25: Chemik Bydgoszcz – Jastrzębski Węgiel 0:3 (19:25, 20:25, 23:25)

Pauzuje: GKS Katowice.