Alvaro Ruiz do końca sezonu będzie reprezentował barwy francuskiego FENIX Toulouse Handball, ale na liście klubów, w których występował ma także Barcelonę, CB Huesca oraz CB Granollers. Do Francji wyjechał w 2015 roku. W zespole z Tuluzy rozegrał do tej pory 73 mecze i zdobył 222 bramki.

 

W 2005 roku zadebiutował w reprezentacji Hiszpanii, prowadzonej wówczas przez Manolo Cadenasa, podczas towarzyskiego turnieju rozgrywanego w Polsce.

 

Hiszpański rozgrywający nie znał wcześniej trenera Xavi Sabate, który prowadzi płocki zespół, ale przed dwoma miesiącami, gdy SPR Wisła Płock skontaktowała się z zawodnikiem, rozmowy były krótkie i konkretne. W ubiegłym tygodniu wicemistrzowie Polski informowali, że podpisanie umowy to kwestia godzin, a w poniedziałek, że już do niej doszło.

- Przechodzę do Wisły, bo chciałbym grać w europejskich pucharach. W przyszłym sezonie możemy mieć bardzo konkurencyjny zespół, który będzie mógł powalczyć z każdą drużyną w Europie – zapowiedział Ruiz.

 

Po podpisaniu kontraktu 27-letni Hiszpan nie ukrywał, że duży wpływ na podjęcie decyzji o przejściu do Płocka miał Sabate.

 

- Nie znałem go osobiście, ale słyszałem same pozytywne rzeczy o współpracy z nim. Od tamtej pory rozmawialiśmy kilkukrotnie i dzisiaj mogę przyznać, że jest on jednym z powodów, dla którego zdecydowałem się przyjść do Wisły. Choć w tym roku częściej występuję na środku rozegrania, to Xavi widzi mnie również na lewym rozegraniu oraz na podwyższonej „dwójce” w obronie. Jestem bardzo podekscytowany i mam duże oczekiwania zarówno co do swojej gry, jak i kolegów - zapewnił.

 

Prezes SPR Wisła Płock Robert Czwartek przyznał, że transfer jest w dużej części zasługą poprzedniego zarządu klubu. „Prawdą jest, że o Alvaro mocno zabiegał trener Sabate, który ma swój pomysł na zespół i konsekwentnie realizuje swój plan przez bardzo skrupulatną selekcję kandydatów do gry w naszej drużynie”.

 

Czwartek zdradził także, że najbliższym celem klubu jest sfinalizowanie umowy z Jose Guilherme de Toledo oraz Renato Sulicem. „Kontynuujemy także prace nad obsadą bramki i lewego rozegrania, ale wciąż jest za wcześnie, aby mówić głośno o konkretnych nazwiskach” - dodał.

 

Wcześniej SPR Wisła Płock poinformowała, że od nowego sezonu do zespołu dołączy Niko Mindegia z Chambery Savoie HB.

 

WYNIKI I TABELE LIGI MISTRZÓW PIŁKARZY RĘCZNYCH   WYNIKI I TABELA PGNIG SUPERLIGI