Prezes Genoi zdradził, ile bramek zdobędzie Piątek w tym sezonie

Piłka nożna
Prezes Genoi zdradził, ile bramek zdobędzie Piątek w tym sezonie
fot. PAP

Krzysztof Piątek przeszedł w zimowym okienku transferowym z Genoi do AC Milan za 35 milionów euro. Prezes Enrico Preziosi nie żałuje sprzedaży swojego bombardiera.

Polski snajper przebojem wdarł się do włoskiego futbolu. Już na samym początku imponował regularnością, zdobywając przynajmniej jedną bramkę w siedmiu kolejnych meczach Serie A. Nawet pięć meczów bez strzelenia gola nie zachwiało jego pewnością siebie, bo po najdłuższej takiej serii znowu wrócił do formy.

 

Nic dziwnego, że zgłosił się po niego AC Milan, który wyłożył na stół 35 milionów euro. W nowych barwach Piątek rozegrał sześć spotkań, w których zdobył siedem bramek. Kibice szybko pokochali nowego napastnika, jego flagową cieszynkę oraz pozytywny wpływ na szatnię.

 

Czy w związku z tym prezes Genoi żałuje, że tak szybko sprzedał gwiazdora?

 

- Dostaliśmy za niego trochę pieniędzy. Dla niektórych to było niewiele, ale dla nas to była odpowiednia kwota. Jesteśmy szczęśliwi z tego powodu. Życzę Piątkowi i Milanowi sukcesu, na jaki zasługują - powiedział Enrico Preziosi.

 

Dodał też, że polski napastnik powinien spokojnie przełamać granicę 35 bramek we wszystkich rozgrywkach. Jak na razie ma na koncie 26 trafień. Do końca sezonu pozostało 13. kolejek Serie A oraz od dwóch do trzech spotkań (w zależności od wyników Milanu) w Pucharze Włoch.

 

WYNIKI I TABELA SERIE A

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie