Walka Wilder - Fury II nie odbędzie się w maju

Sporty walki
Walka Wilder - Fury II nie odbędzie się w maju
fot. Polsat Sport

Organizacja WBC poinformowała, że rewanżowe starcie Deontaya Wildera (40-0-1, 39 KO) z Tysonem Furym (27-0-1, 19 KO) nie odbędzie się w najbliższym czasie. Według informacji przekazanych za pośrednictwem Twittera Brytyjczyk stoczy co najmniej jedną walkę przed starciem z "Bronze Bomberem".

Pierwsza walka Fury'ego z Wilderem odbyła się na początku grudnia 2018 roku. "Olbrzym z Wilmslow" potrafił zdominować rywala, ale dwa razy wylądował na deskach. Wydawało się, że nokdaun w ostatniej rundzie zakończy pojedynek, ale Brytyjczyk cudem się podniósł. Po 12 odsłonach sędziowie wskazali remis, a pas kategorii ciężkiej organizacji WBC pozostał w posiadaniu Wildera.

Niemal od razu zaczęła się kampania promująca nieunikniony rewanż. Co więcej obaj pięściarze zaczęli wypowiadać się na swój temat z dużym szacunkiem. Przypomnijmy, że przed pojedynkiem w ich kontaktach dominował trash talk i wzajemne złośliwości.

We wtorek organizacja WBC poinformowała na Twitterze, że na razie do walki rewanżowej nie dojdzie. "Walka "Bronze Bomber" vs Tyson Fury na razie się nie odbędzie. Wilder wyraził chęć drugiej walki, ale Fury weźmie inny pojedynek przed rewanżem" - czytamy.

 

Fani pięściarstwa będą więc musieli jeszcze chwilę poczekać na to wyczekiwane starcie. Pierwotnie ten pojedynek miał się odbyć 18 maja.

 

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie