Zwycięski sparing kadry piłkarek ręcznych

Piłka ręczna
Zwycięski sparing kadry piłkarek ręcznych
fot. PAP

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych pokonała Piotrcovię Piotrków Tryb. 44:30 w meczu sparingowym. Wtorkowe spotkanie zakończyło krótkie zgrupowanie biało-czerwonych w ramach przygotowań do barażów o awans do mistrzostw świata z Serbią (2 i 6 czerwca).

W trwającej od niedzieli konsultacji w Piotrkowie Trybunalskim uczestniczyły jedynie zawodniczki z polskich klubów, z wyłączeniem SPR Pogoni Szczecin, która szykuje się do meczów ćwierćfinałowych w Challenge Cup. Pod okiem trenera Leszka Krowickiego trenowało 18 szczypiornistek.

 

"Skupiamy się na taktyce. Cały czas próbujemy alternatywnych rozwiązań personalnych. Dlatego m.in. na zgrupowaniu pojawiła się debiutantka Adrianna Nowicka z Koszalina" – powiedział cytowany na stronie związku opiekun biało-czerwonych.

 

Wtorkowy mecz z występującą w ekstraklasie Piotrcovią na prośbę selekcjonera rozegrano w formule 3 x 20 min. Kadrowiczki zwyciężyły w nim pewnie 44:30.

 

Polki przygotowują się do dwumeczu z Serbią, którego stawką będzie awans do tegorocznych mistrzostw świata w Japonii. Spotkania zostaną rozegrane 2 i 6 czerwca. MŚ z udziałem 24 drużyn, odbędą się w dniach 29 listopada - 15 grudnia.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze