Formuła 1: Ósmy czas Kubicy w przedpołudniowej sesji

Moto
Formuła 1: Ósmy czas Kubicy w przedpołudniowej sesji
fot. PAP

Przygotowujący się do sezonu Formuły 1 Robert Kubica, testujący w środę bolid Williamsa na torze Catalunya pod Barceloną, uzyskał ósmy czas przedpołudniowej sesji. Najszybszy okazał się kierowca McLarena - Hiszpan Carlos Sainz jr.

Polak przejechał dotychczas 42 okrążenia. W najlepszej próbie zmierzono mu 1.19,367, co jest ósmym wynikiem w gronie dziesięciu kierowców. Czas najszybszego w tej części testów Sainza to 1.17,144.

 

Przedpołudniowe testy miały dość niespokojny przebieg. Na przykład Niemiec Sebastian Vettel z Ferrari w pewnym momencie stracił kontrolę na zakręcie i uderzył w składającą się z opon barierę. Zawodnik nie doznał obrażeń.

 

Na torze pojawiła się czerwona flaga i trzeba było na pewien czas przerwać jazdy.

 

Kubica w środę rozpoczął testy ok. 9.30. Według ekspertów polski kierowca m.in. zbiera dane do ustawień aerodynamicznych szykowanego na ten sezon modelu FW42 Williams - jeździ z kratkami wyposażonymi w specjalne czujniki.

 

Kubica ma do dyspozycji cały dzień testowy. Dla wracającego po ośmiu latach do roli pełnoprawnego kierowcy Formuły 1 Polaka to drugi przed sezonem dzień testów. Poprzednio jeździł 21 lutego.

 

Obecna tura rozpoczęła się już we wtorek. Tego dnia na tor wyjechał partner Kubicy z zespołu - George Russell. Brytyjczyk pokonał 119 okrążeń i został sklasyfikowany na 9. miejscu.

 

Pierwszy wyścig w sezonie - Grand Prix Australii w Melbourne - odbędzie się 17 marca.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze