Po pięciu rozegranych seriach gier kędzierzynianie plasują się na drugim miejscu z dorobkiem dziewięciu punktów i bilansem trzech wygranych oraz dwóch porażek. Zdecydowanym liderem tabeli grupy B jest Cucine Lube, które może pochwalić się kompletem zwycięstw oraz punktów. W pierwszym starciu obu drużyn podopieczni Ferdinando De Giorgiego triumfowali na parkiecie ZAKSY bez straty seta.

 

Smaczku tej konfrontacji dodaje pojedynek włoskich trenerów. De Giorgi to były selekcjoner naszej kadry, ale również były opiekun ZAKSY. Po drugiej stronie barykady pojawi się Andrea Gardini.

 

Na krajowym podwórku ZAKSA jest liderem tabeli z bezpieczną przewagą na drugą ONICO Warszawa. W Serie A ekipa Cucine Lube znajduje się na trzeciej lokacie. Kędzierzynianie mają okazję udowodnić, że nie tylko w PlusLidze są zespołem dużego kalibru. Na parkiecie nie zabraknie gwiazd światowego formatu, toteż należy spodziewać się ciekawego widowiska, po którym dowiemy się czy wicemistrzowie Polski znajdą się w fazie pucharowej Ligi Mistrzów.

 

Początek meczu Cucine Lube Civitanova - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle o godz. 20:30. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.