MŚ U-20: Nowa Zelandia trenować będzie w Gniewinie

Piłka nożna
MŚ U-20: Nowa Zelandia trenować będzie w Gniewinie
fot. PAP

Piłkarze Nowej Zelandii przygotowywać się będą do mistrzostw świata do lat 20 w Gniewinie (Pomorskie). Drużyna z antypodów trafiła do grupy C, która rozgrywać swoje mecze będzie w Lublinie i Łodzi, a jej rywalami są Urugwaj, Norwegia i Honduras.

Nowa Zelandia przebywać będzie od 6 do 20 maja w Hotelu Mistral Sport w Gniewinie, który podczas mistrzostw Europy w 2012 roku był centrum pobytowym reprezentacji Hiszpanii.

 

- Wstępne ustalenia poczyniliśmy wcześniej, natomiast przy okazji niedzielnego losowania fazy grupowej w Gdyni odwiedzili nas trener Des Buckingham oraz dyrektor sportowy Seamus Marten i wtedy dopięliśmy szczegóły pobytu tej reprezentacji. W sumie będzie ona liczyć 35 osób - powiedział dyrektor marketingu hotelu Dariusz Tokarski.

 

Aktualni mistrzowie Oceanii będą mieli do dyspozycji całe piętro oraz na wyłączność jedno boisko. W ramach przygotowań do finałowego turnieju ta drużyna rozegra także dwa mecze kontrolne.

 

Na inaugurację mistrzostw Nowozelandczycy zmierzą się 24 maja z Hondurasem, trzy dni później zagrają z Norwegią, a 30 maja z Urugwajem. Dwa pierwsze spotkania odbędą się w Lublinie, a trzecie w Łodzi.

 

Nowa Zelandia po raz szósty weźmie udział w tej imprezie. Największy sukces zanotowała w dwóch ostatnich edycjach, w których dotarła do 1/8 finału.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze