ONICO Warszawa i IBB Polonia Londyn na jednej imprezie? Właściciel zdradził szczegóły!

Siatkówka

Warszawski zespół przebywa w Turcji, gdzie przygotowuje się do meczu z Treflem Gdańsk. Po zwycięstwie 3:2 w sparingu z IBBSK Stambuł, Adrian Brzozowski natknął się na nieoczekiwanego gościa, którym był właściciel IBB Polonia Londyn. Okazuje się, że oba kluby nawiązały współpracę i już wkrótce spotkają się na parkiecie!

Adrian Brzozowski: IBB Polonia Londyn tym razem w Stambule, nie w Polsce - jak nas przyzwyczailiście. Jesteście tu z ONICO Warszawa, tu pachnie jakąś współpracą.
 
Jacek Ambroży, współwłaściciel IBB Polonia Londyn: Owszem! Europa ma dwa końce: jeden koniec zachodni, a więc Anglia oraz wschodni - Stambuł. Lubimy się uczyć. Uczymy się między innymi od drużyny IBB Turcja, być może mamy wspólne korzenie, chociaż zbieżność nazw wydaje się na razie przypadkowa. Przyjechaliśmy na zaproszenie drużyny zaprzyjaźnionej, a więc ONICO. Jestem tu z misją. Po pierwsze uczymy się od zawodników z Warszawy. Chciałbym pogratulować im wyniku, a wynik 3:2 z IBBSK Stambuł oznacza, że zawodnicy wykazali się wielką dyplomacją. Uczymy się też gościnności. Drugą rzeczą będzie nasze zaproszenie. Zaprosimy drużynę ONICO na duże wydarzenie, które odbędzie się w Londynie 19 maja. Mecz będzie oczywiście transmitowany na antenie Polsatu Sport, więc ci, którzy nie zmieszczą się w hali (1200 miejsc) będą mogli to nadrobić.
 
Gospodarzem tego pojedynku będzie Crystal Palace. To będzie duży event, na którym warto pracować i czerpać to, co poza sportem. Wy już robicie show podczas waszych meczów, ale chcecie to robić na jeszcze większą skalę.
 
Mamy swoje pomysły, ale podpatrujemy też inne nacje, np. hinduską. W Londynie musimy pójść w troszeczkę innym kierunku. Jakość sportowa zawsze jest najważniejsza, więc staramy się zapraszać lepszych od nas. To na razie nie jest trudne. Ale mamy już jeden europejski puchar. Jakość już podnosimy, a podpatrywanie lepszych nam w tym pomaga. Powinno nam się udać zapełnić halę. Na razie realizujemy to, co jest możliwe. Braliśmy pod uwagę halę o pojemności kilkunastu tysięcy, ale to może w następnym sezonie.
 
Słowo o was w tym sezonie. Mistrzostwo to cel, jaki stawiacie sobie co sezon. Idzie wam bardzo dobrze.
 
Mieliśmy zmiany organizacyjne dwa lata temu, co też wpłynęło na wynik sportowy. Radzimy sobie świetnie. Jesteśmy aktualnym wicemistrzem Anglii, ale zakusy mamy oczywiście na mistrzostwo. Wygraliśmy do tej pory wszystkie spotkania.
 
Cała rozmowa z współwłaścicielem IBB Polonia Londyn w załączonym materiale wideo.
Adrian Brzozowski, ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze