Podopieczni Piotra Stokowca bardzo dobrze spisują się zarówno w lidze, jak i pucharze. Drużyna z Pomorze jest liderem ekstraklasy i ma aż siedem punktów przewagi nad drugą Legią. W drodze do ćwierćfinału Lechia pokonała Wisłę Kraków, Resovię oraz Bruk-Bet Termalikę Nieciecza. Warto zauważyć, że w każdym spotkaniu Lechiści grali na wyjeździe. W środowy wieczór będzie podobnie. Mimo niekorzystnego rozstawienia trener gdańszczan zapewnia, że podchodzą do rozgrywek bardzo poważnie i nie zamierzają lekceważyć Pucharu Polski.

- Z jednej strony jest to dla nas bardzo ważne spotkanie, a z drugiej aż tak wielkiego pola manewru nie mamy. Poza tym czas na eksperymenty się skończył. Nie wykluczam, że jakieś kosmetyczne zmiany będą, ale to zależy od sytuacji zdrowotnej. Zrobimy wszystko, aby wykorzystać szansę i odnieść sukces, jednak deklaracji wynikowych nie będziemy składać - powiedział Stokowiec.

W bieżącym sezonie zabrzanie mierzyli się już dwukrotnie z rywalem, jednak za każdym razem nie byli w stanie nawet zremisować. Lechia pokonała ich w sierpniu 2:0 i tuż przed świętami Bożego Narodzenia 4:0. Biorąc pod uwagę formę podopiecznych Marcin Brosz, o awans do półfinału może być piekielnie ciężko. Co prawda pokonali w ostatnim spotkaniu Zagłębie Sosnowiec 2:1. ale ich dyspozycja w ostatnich miesiącach pozostawia wiele do życzenia. Z kolei Lechia jest niepokonana od 28 września 2018 roku.

Relacja i wynik na żywo meczu Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk od godziny 20.30 na Polsatsport.pl.