UAE Tour: Burza piaskowa na czwartym etapie. Valverde leżał w kraksie

Podczas czwartego etapu wyścigu Dookoła Zjednoczonych Emiratów Arabskich (UAE Tour) kolarze musieli zmagać się z burzą piaskową. W tych trudnych warunkach zwycięstwo odniósł Australijczyk Caleb Ewan z grupy Lotto-Soudal. Na 23. miejscu metę na wyspie Hatta Dam minął Michał Kwiatkowski z ekipy Sky.

Środowy etap zaliczanego do cyklu World Tour wyścigu rozpoczął się na innej wyspie - Palmie Jumeirah i liczył 197 km. Około 50 km przed metą kolarze wpadli w burzę piaskową. Z kolei niespełna 7 km przed końcem zmagań doszło do kraksy, w wyniku której dużo czasu stracił zwycięzca wtorkowego etapu Alejandro Valverde (Movistar). Hiszpan jednak uparcie gonił grupę i został sklasyfikowany na ósmej pozycji.

Drugi był Włoch Matteo Moschetti (Trek-Segafredo), który stracił do Ewana dwie sekundy. Taki sam wynik miał trzeci Słoweniec Primoz Roglic (Jumbo-Visma).

Kwiatkowski, dla którego to pierwszy start w tym roku, stracił do zwycięzcy 5 sekund. Na 28. pozycji uplasował się Hiszpan Victor de la Partez z grupy CCC.

Łukasz Owsian z CCC wywalczył 59. lokatę, a drugi z Polaków z grupy Sky - Michał Gołaś - był tego dnia 101.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej zachował Roglic. Kwiatkowski zachował 11. miejsce.

Siedmioetapowa impreza zakończy się w sobotę.

Wyniki 4. etapu (Palma Jumeirah - Hatta Dam, 197 km)