#7strefa: Wyścig o play-offy PlusLigi na ostatniej prostej

Siatkówka
#7strefa: Wyścig o play-offy PlusLigi na ostatniej prostej
fot. Polsat Sport

Do zakończenia fazy zasadniczej PlusLigi pozostały już tylko cztery kolejki. Walka o miejsca w szóstce, premiowane awansem do fazy play-off, trwa. W jaki sposób zespoły przygotowują się do finałowych batalii? Jak zakończy się ten wyścig? Magazyn #7strefa w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl.

23. kolejka PusLigi zapowiada się niezwykle ciekawie. Większość drużyn, które walczą o grę w dalszym etapie rozgrywek PlusLigi będzie musiała rywalizować między sobą. PGE Skra Bełchatów uda się do Radomia, gdzie zmierzy się z Cerrad Czarnymi. Podopieczni Roberta Prygla są jak dotąd czwartą ekipą elity. PGE Skra jest w trudniejszym położeniu. Zajmuje ostatnie z miejsc premiowanych awansem i ma przewagę zaledwie jeden punkt przewagi nad siódmym GKS Katowice.

 

Siatkarze z Górnego Śląska mają przed sobą stosunkowo łatwe spotkanie. Ich rywalem w meczu inaugurującym kolejkę będzie MKS Będzin. Drużyna ta ma na koncie zaledwie jedno zwycięstwo od początku sezonu. Ciężko więc spodziewać się, by mogła sprawić jakąkolwiek niespodziankę.

 

Niezwykle ciekawie będzie w meczu ONICO z Treflem Gdańsk. Podopieczni Stephane'a Antigi nie przygotowywali się do tego meczu w standardowy sposób. Wybrali się do Turcji, gdzie rozegrali sparing z ekipą IBBSK Stambuł. Ze stołecznymi siatkarzami była nasza kamera. Jak wyglądała praca warszawian podczas tego krótkiego "zgrupowania"?

 

Przed ciężkim zadaniem stanie także Aluron Virtu Warta Zawiercie. Jurajscy Rycerze podejmą na własnym parkiecie ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Aby zapisać na swoim koncie kolejne punkty i odetchnąć na chwilę spokojnie podopiczni Marka Lebedewa muszą pokonać wicemistrzów Polski. Jeszcze kila tygodni temu wydawałoby się to niemożliwe. Siatkarze ZAKSY w ostatnich dwóch kolejkach zanotowali jednak dwie porażki. Czy stracą punkty po raz trzeci? Ekipa z Zawiercia zrobi wszystko, aby tak było. Materiał z przygotowań do tego meczu w magazynie #7strefa.

 

Po sezonie klubowym przyjdzie czas na emocje związane z reprezentacją. Ostatnim sprawdzianem naszych siatkarzy przed turniejem kwalifikacyjnym igrzysk olimpijskich będzie Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Wiemy, że rywalami Biało-Czerwonych na tym turnieju będą Francuzi, Słoweńcy i Tunezyjczycy. Jak poradzą sobie siatkarze Vitala Heynena?

 

Wszystkie tematy poruszą Marek Magiera i jego goście, a będą nimi trener Cerradu Czarnych Radom Robert Prygiel, wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera Cezary Mróz i stały ekspert Polsatu Sport Maciej Jarosz.

 

Magazyn #7strefa od godziny 17:00 w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze