Kalenga: Cieślak to tylko przetarcie. Czeka mnie łatwa walka

Sporty walki

- Boks jest moją pracą. Jestem gotowy, nie będę za dużo rozmawiał, jestem po prostu pewny siebie. Daje Cieślakowi maksymalnie 6 rund w ringu, potem go pokonam - zapowiada Youri Kalenga (24-5, 17 KO) przed walką z Michałem Cieślakiem (17-0, 11 KO) na gali Friday Boxing Night.

Artur Łukaszewski: Jakim typem boksera dla Ciebie jest Michał Cieślak?

Youri Kalenga: Potyczka z Cieślakiem będzie łatwym przetarciem dla mnie. Myślę tylko o Mateuszu Masternaku. Jestem gotowy na trzecią walkę z nim. Piątkowe starcie to dla mnie trening, co najwyżej sparing przed ważnym rewanżem. Daje Michałowi maksymalnie sześć rund w ringu, potem zostanie pokonany. Jutrzejszego rywala traktuje w kategorii sparingpartnera.

Jak wyglądały Twoje przygotowania?

Miałem świetny obóz z dobrymi bokserami. Sparowałem z Carlosem Takamem i Agitem Kabayelem. Jestem gotowy wykonać dobrą pracę w ringu i dać świetny występ dla kibiców.

Jak podoba Ci się w Polsce?

Lubię tutejszą publiczność. Wiem, że wielu ludzi widziało mnie do tej pory, jak przegrywam z Masternakiem. Teraz mogę zapewnić, że zobaczą nowego, lepszego "El Toro" w ringu.

W załączonym materiale wideo rozmowa z Youri Kalengą.

 

Transmisja gali Friday Boxing Night: Cieślak vs Kalenga od godziny 19:00 w Polsacie Sport Fight i od 20:00 w Polsacie Sport.

Artur Łukaszewski, MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie