Organizator Memoriału Wagnera: Ostatni uczestnik będzie wspaniałą niespodzianką

Siatkówka

Organizatorzy 17. Memoriału Jerzego Huberta Wagnera potwierdzili, że impreza odbędzie się w Tauron Arenie. Na początku sierpnia do Krakowa przyjadą Brazylijczycy i Serbowie, czwartego uczestnika Memoriału Wagnera poznamy najpóźniej w piątek. - Zapewniam, to będzie wspaniała niespodzianka - powiedział w rozmowie z Polsatem Sport Cezary Mróz, wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera, organizator memoriału.

Memoriał Wagnera w Krakowie gościć będzie już po raz piąty i po raz trzeci z rzędu. Turniej rozpocznie się w czwartek 1 sierpnia i potrwa do soboty 3 sierpnia. Wiadomo już, że obok reprezentacji Polski udział w memoriale wezmą Serbowie i Brazylijczycy. Trwają jeszcze rozmowy związane z wyborem czwartego uczestnika.

 

- Na pewno będzie to wielka niespodzianka. Mamy w turnieju mistrzów i wicemistrzów świata oraz czwartą drużynę globu. Ostatni uczestnik Memoriału Wagnera też musi być z wysokiej półki. Cieszymy się, że takie drużyny chcą gościć na naszym turnieju. Oczywiście jest to także zasługa naszych siatkarzy, którzy grają najlepszą siatkówkę i inni chcą się z nimi zmierzyć - powiedział Mróz. 

 

Dla biało-czerwonych krakowski turniej będzie ostatnim sprawdzianem formy przed rozpoczynającymi się 9 sierpnia w Gdańsku kwalifikacjami do igrzysk olimpijskich w Tokio. Polacy będą tam rywalizować z: Francją, Słowenią i Tunezją. Awans zapewni sobie najlepszy zespół.

 

Dodatkową atrakcją Memoriału Wagnera dla kibiców może być spodziewany debiut w ekipie aktualnych mistrzów świata Wilfreda Leona. Ten pochodzący z Kuby znakomity siatkarz, który posiada polski paszport, od 24 lipca tego roku będzie mógł już reprezentować biało-czerwone barwy. Dla trenera Vitala Heynena będzie to jedyna szansa, aby sprawdzić go w drużynie narodowej przed kwalifikacjami olimpijskimi.

 

Memoriał Wagnera, mający na celu upamiętnienie legendarnego trenera, pod którego kierunkiem reprezentacja Polski wywalczyła złoty medal mistrzostw świata w 1974 roku i igrzysk olimpijskich dwa lata później, uznawany jest za najmocniej obsadzony towarzyski turniej siatkarski.

 

Po raz pierwszy rozegrany został w 2003 roku w Olsztynie. Później siatkarze rywalizowali m.in. w Łodzi, Bydgoszczy, Katowicach i Zielonej Górze. Ośmiokrotnie zwyciężyli Polacy, po dwa razy Holendrzy i Rosjanie, a po jednym triumfie mają w dorobku zespoły: Niemiec, Włoch, Brazylii i Bułgarii. W ubiegłorocznej edycji polscy siatkarze zajęli pierwsze miejsce, wyprzedzając: Rosję, Francję i Kanadę.

PAP, WŁ
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie