UEFA przedłużyła zawieszenie Ramosa

Kapitan Realu Madryt Sergio Ramos został zawieszony na dwa najbliższe mecze Ligi Mistrzów - poinformowała Europejska Unia Piłkarska (UEFA). Jedno spotkanie to kara za nagromadzenie żółtych kartek, drugie - za celowe "zarobienie" jednej z nich.

W połowie lutego, kiedy "Królewscy" rywalizowali w Amsterdamie z Ajaxem w pierwszym meczu 1/8 finału (goście wygrali 2:1), Ramos sprowokował sędziego do pokazania mu żółtej kartki w 90. minucie. Dzięki temu Hiszpan wprawdzie miał pauzować w rewanżu w Madrycie 5 marca, za to miałby "czyste konto" przed ćwierćfinałami.

Kapitan Realu przyznał się nawet do tego w jednym z pomeczowych wywiadów, ale gdy zorientował się, co mu grozi, opublikował na Twitterze oświadczenie, w którym wycofał się z tych deklaracji.

Jak napisano w komunikacie na oficjalnej stronie internetowej UEFA, organ zajmujący się kwestiami dyscyplinarnymi uznał, że Ramos "w sposób oczywisty celowo otrzymał żółtą kartkę". Dlatego zamiast na jeden mecz zostanie zawieszony na dwa.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.