ATP w Dubaju: Federer z Tsitsipasem w finale

Rozstawiony z numerem drugim Szwajcar Roger Federer oraz Grek Stefanos Tsitsipas (nr 5.) wygrali swoje półfinałowe pojedynki w turnieju tenisowym ATP w Dubaju (pula nagród 2,74 mln dol.). Drugi z nich wyeliminował wcześniej - w ćwierćfinale - Huberta Hurkacza.

Federer gładko pokonał w piątek rozstawionego z "szóstką" Chorwata Bornę Corica 6:2, 6:2, natomiast Tsitsipas po bardzo zaciętym pojedynku wygrał z Francuzem Gaelem Monfilsem 4:6, 7:6 (7-4), 7:6 (7-4).

Szwajcar stanie w finale przed szansą zostania drugim tenisistą w historii, który ma w dorobku 100 tytułów ATP. Spośród dotychczasowych 99 aż siedem wywalczył właśnie w Dubaju. Rekordzistą jest Amerykanin Jimmy Connors - 109 triumfów.

Zadanie wcale nie będzie jednak łatwe. Po drugiej stronie siatki stanie robiący w ostatnich miesiącach ogromne postępy Tsitsipas, który w listopadzie ubiegłego roku wygrał ATP Finals w Mediolanie, czyli turniej masters dla ośmiu najlepszych tenisistów sezonu do lat 21.

W styczniu Grek wygrał z Federerem w 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju Australian Open.

Obecnie Tsitsipas zajmuje 11. miejsce na światowej liście, ale w poniedziałek po raz pierwszy w karierze awansuje do czołowej dziesiątki.

- Poprawiłem się od ubiegłego roku. Pokonanie wielkich tenisistów, zawodników, którzy byli w pierwszej dziesiątce, znaczy dużo - powiedział Tsitsipas po zwycięstwie nad Monfilsem.

W ćwierćfinale turnieju w Dubaju Tsitsipas pokonał Huberta Hurkacza 7:6 (7-4), 6:7 (1-7), 6:1. Rundę wcześniej Polak niespodziewanie wyeliminował turniejową "jedynkę" - Japończyka Kei Nishikoriego.

Wyniki półfinałów:

Stefanos Tsitsipas (Grecja, 5) - Gael Monfils (Francja) 4:6, 7:6 (7-4), 7:6 (7-4)

Roger Federer (Szwajcaria, 2) - Borna Coric (Chorwacja, 6) 6:2, 6:2

Transmisja finału w sobotę w Polsacie Sport Extra. Początek o godzinie 16:00.