Fortuna 1 Liga: Skromne zwycięstwo Rakowa. Lider lepszy od Chrobrego

W meczu inaugurującym 22. kolejkę Fortuna 1 Ligi Raków Częstochowa pokonał Chrobrego Głogów 1:0. Jedyną bramkę zdobył Sebastian Musiolik. Częstochowianie umocnili się na pozycji lidera rozgrywek.

Po długiej zimowej przerwie piłkarze wrócili na boiska Fortuna 1 Ligi. Inauguracyjny mecz 22. kolejki odbył się na terenie lidera rozgrywek. W pierwszym meczu Rakowa z Chrobrym w tym sezonie górą byli częstochowianie, którzy wygrali skromnie 1:0.

Głogowianie przed tym spotkaniem zajmowali odległe 13. miejsce w tabeli. Był to głównie efekt słabej postawy w listopadzie. Chrobry przed przerwą zimową przegrał pięć meczów z rzędu w Fortuna 1 Lidze. Raków zaś ostatnią porażkę w spotkaniach o punkty poniósł na początku sierpnia.

Dość wyrównana pierwsza połowa nie przyniosła nam bramek. Lekką przewagę miał Raków, ale Chrobry dobrze radził sobie w defensywie i nie pozwalał na rozwinięcie skrzydeł rywalom. Dużo gorzej było w ofensywie, ale to już zapewne nikogo nie dziwi. Przypomnijmy, że piłkarze z Głogowa strzelili w pierwszej części sezonu najmniej goli w całej lidze.

Napór piłkarzy Marka Papszuna trwał po przerwie. Chrobry nie był w stanie oddać nawet strzału przez drugie 45 minut. W obronie grali konsekwentnie, ale tylko do 84. minuty. Wtedy to najlepiej w polu karnym zachował się Musiolik i otworzył wynik spotkania. Chwilę później drugą żółtą kartkę zobaczył Patryk Kun i do końca gospodarze musieli sobie radzić w dziesięciu. Raków zdobył kolejne trzy punkty i na 13 punktów odskoczyli Sandecji Nowy Sącz.

Raków Częstochowa - Chrobry Głogów 1:0 (0:0)

Bramka: Musiolik 84

Raków: Michał Gliwa - Arkadiusz Kasperkiewicz, Tomáš Petrášek, Łukasz Góra - Piotr Malinowski (80. Daniel Bartl), Igor Sapała, Petr Schwarz, Marcin Listkowski (90. Rafał Figiel), Mateusz Zachara (88. Karol Noiszewski), Patryk Kun - Sebastian Musiolik

Chrobry: Mateusz Abramowicz - Jarosław Ratajczak, Przemysław Stolc, Michał Michalec, Kamil Pestka - Bartosz Machaj (83. Rafał Maćkowski), Robert Mandrysz, Szymon Drewniak, Mateusz Machaj, Łukasz Zejdler - Mikołaj Lebedyński (70. Damian Kowalczyk)

Żółte kartki: Kun, Sapała - Zejdler, Pestka

Czerwona kartka: Kun (86, za drugą żółtą)