Gala 5-lecia Nice 1 Ligi Żużlowej: Przyznano nagrody i wyróżnienia

Żużel

Z okazji 5-lecia wspierania 1. ligi żużlowej przez firmę Nice w Nadarzynie pod Warszawą odbyła się jubileuszowa gala. Podczas niej żużlowcy i kluby otrzymali wyróżnienia i nagrody. Najlepszym zawodnikiem pięciu ostatnich lat został Norbert Kościuch, najlepszym klubem Orzeł Łódź. Nagrodę Specjalną otrzymał Marian Kmita, Dyrektor ds. Sportu w Telewizji Polsat, która transmituje mecze Nice 1. Ligi Żużlowej.

To była nadzwyczajna gala, pojawiła się na niej bowiem większość nagrodzonych zawodników, trenerów i działaczy. Również tych z Danii, Estonii czy Łotwy, rzadko zdarzało się, by ktoś odbierał nagrodę w "czyimś imieniu".   

 

Kościuch w najbliższym sezonie będzie już jeździł w najwyższej klasie rozgrywek żużlowych, przeniósł się bowiem do drużyny Get Well Toruń. Wśród wyróżnionych za występy w Nice 1. Lidze Żużlowej wyprzedził Hansa Andersena (Orzeł Łódź) oraz Mateusza Szczepaniaka (ROW Rybnik). O kolejności decydowała suma zdobytych punktów w pięciu ostatnich sezonach. Czołowa trójka zdobyła ich ponad 600, a różnice były minimalne.

 

Działaczem pięciolecia został prezes klubu Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Tadeusza Zdunek.

 

Orła Łódź uznano najlepszym klubem pięciolecia, choć akurat w żadnym z pięciu ostatnich sezonów łodzianie nie wygrali ligi.

 

Nagrodę specjalną za "wkład w promowanie dyscypliny na Łotwie otrzymali działacze Lokomotivu Daugavpils. Zawodnik tego klubu Andrzej Lebiediew został najlepszym juniorem pięciolecia. Młody żużlowiec wraca do Lokomotivu po dwóch latach przerwy.

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze