Gudel: Wejdę do ringu, zrobię swoje i wyjdę z pasem na biodrach

Sporty walki

- Jestem bardzo dobrze przygotowany. Rozpracowaliśmy rywala dobrze i mam nadzieję, że to pokażę. Zapowiada się wojna, na którą jestem gotowy. W piątek wejdę do ringu, zrobię swoje i opuszczę go z pasem na biodrach - powiedział Piotr Gudel przed walką o międzynarodowe mistrzostwo Polski w wadze superpiórkowej z Viktorem Kotochigovem podczas gali Friday Boxing Night w Legionowie.

Artur Łukaszewski: W piątek zmierzysz się z o międzynarodowe mistrzostwo Polski w wadze superpiórkowej. Będzie to twój pierwszy pojedynek o pas. Czy w związku z tym odczuwasz jakiś dodatkowy stres?

 

Piotr Gudel: Nie myślę o tytule - będzie on raczej tylko dodatkiem do walki. Zawsze marzyłem, żeby zdobyć pas i miejmy nadzieję, że w końcu ta sztuka mi się uda.

 

Dostałeś wymagającego rywala. Kotochigov legitymuje się rekordem 7-0 i na pewno wiesz wszystko na jego temat?

 

Na pewno potrafi dobrze boksować, jednak do pojedynku z nim jestem bardzo dobrze przygotowany. Rozpracowaliśmy go dobrze i w ringu to pokażę. Zapowiada się wojna, na którą jestem gotowy. W piątek wejdę do ringu, zrobię swoje i opuszczę go z pasem na biodrach.

 

Jak wyglądały twoje przygotowania?

 

Były bardzo ciężkie. Najpierw miałem treningi siłowe, wytrzymałościowe i biegowe, a dopiero później przeszliśmy do części bokserskiej. Miałem wiele sparingów, a na koniec udało mi się jeszcze "podbić" szybkość. Podczas sparingów moi przeciwnicy zmieniali się co rundę lub dwie, a ja biłem przez dziewięć czy dziesięć. Nie chcę zapeszać, ale czuję się bardzo dobrze i mam nadzieję, że zaowocuje to w ringu.

 

Co będzie twoim atutem?

 

Ściany... Ja jestem u siebie, a poza tym znam swój potencjał, znam siebie i wiem, że dam radę.

 

Cała rozmowa z Piotrem Gudlem w załączonym materiale wideo. Transmisja gali Friday Boxing Night z walką wieczoru Cieślak - Kalenga od godziny 20.00 w Polsacie Sport oraz od 19.00 w Polsacie Sport Fight.

Artur Łukaszewski, AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie