Niespodzianka w polskiej kadrze na MŚ w biathlonie

Zimowe
Niespodzianka w polskiej kadrze na MŚ w biathlonie
fot. Cyfrasport

W składzie reprezentacji Polski na rozpoczynające się w czwartek w szwedzkim Oestersund mistrzostwa świata w biathlonie znalazła się Magdalena Gwizdoń. Zawodniczka, która w sierpniu skończy 40 lat, tej zimy ani razu nie startowała w zawodach Pucharu Świata. Często zajmowała za to miejsca w drugiej dziesiątce Pucharu IBU, a w połowie lutego była siódma w sprincie na mistrzostwach Europy w Raubiczach pod Mińskiem.

Liderką polskiej ekipy jest siódma w klasyfikacji generalnej PŚ Monika Hojnisz. Poza tym trenerka Nadia Biłowa powołała dwie zawodniczki, które plasowały się w tym sezonie w pierwszej dziesiątce zawodów tego cyklu: Kingę Zbylut i Kamilę Żuk. Skład kobiecej reprezentacji uzupełnia Karolina Pitoń.

 

W męskich zawodach Polskę reprezentować będą: Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek, Andrzej Nędza-Kubiniec oraz Mateusza Janik. Trudno jednak spodziewać się wysokich lokat tej czwórki. Od wielu lat polscy biathloniści nie liczą się w walce o miejsca w czołówce.

 

Pierwszą konkurencją imprezy w Oestersund będzie czwartkowa sztafeta mieszana 2x6 + 2x7,5 km. Na kolejne dni zaplanowano sprinty, biegi na dochodzenie i biegi indywidualne. W programie jest też supersprint, sztafety 4x6 kobiet i 4x7,5 mężczyzn oraz biegi ze startu wspólnego.

 

Skład reprezentacji Polski na MŚ w Ostersund:

 

kobiety: Magdalena Gwizdoń (BLKS Żywiec), Monika Hojnisz, Kamila Żuk (AZS AWF Katowice), Kinga Zbylut, Karolina Pitoń (BKS WP Kościelisko)

 

mężczyźni: Grzegorz Guzik (BLKS Żywiec), Mateusz Janik (AZS AWF Wrocław), Łukasz Szczurek, Andrzej Nędza-Kubiniec (BKS WP Kościelisko).

PAP, WŁ
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie