Raków pozyskał zawodnika z... Uralu. Był na celowniku Legii i Górnika

Piłka nożna
Raków pozyskał zawodnika z... Uralu. Był na celowniku Legii i Górnika
fot. Twitter/Raków

W piątkowe popołudnie Raków Częstochowa zagra pierwszy mecz o punkty w 2019 roku. Lider Fortuna 1 Ligi zmierzy się u siebie z Chrobrym Głogów. Tego samego dnia klub spod Jasnej Góry poinformował o pozyskaniu 18-letniego wychowanka Gwardii Koszalin, Daniana Pavlasa.

Urodzony w Rosji, a konkretnie w Magnitogorsku u podnóży gór Ural (ponad trzy tysiące kilometrów od Częstochowy), pomocnik występował przez pięć lat w drużynach młodzieżowych Pogoni Szczecin. W piłce seniorskiej występował w barwach czwartoligowego KS Łomianki. Z Rakowem związał się w ramach transferu definitywnego w ostatni dzień zimowego okienka w Polsce.

- Jestem podekscytowany tym transferem. Ostatnia runda w moim wykonaniu była bardzo udana. Swoją grą przyciągnąłem uwagę między innymi Legii, Górnika i Rakowa. Trenerzy Rakowa zaprosili mnie do Częstochowy żebym bliżej poznał klub. Dziś podpisałem kontrakt i cieszę się, że tu jestem i będę mógł stać się częścią tego zespołu. Wiem, że pod skrzydłami trenera Marka Papszuna i jego sztabu szkoleniowego rozwinę swój potencjał. Zdaję sobie sprawę, że trafiam do drużyny, która ma ambitne cele. Wiem, na co mnie stać i zrobię wszystko, żeby udowodnić swoją wartość. Raków to świetnie przygotowany zespół. Będę ciężko pracował na debiut i na to, aby dołożyć cegiełkę do sukcesu na koniec sezonu - przyznał Pavlas, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Utalentowany piłkarz, jak sam wspomina, był na celowniku dwóch ekstraklasowych zespołów - Legii Warszawa oraz Górnika Zabrze. Podpisany kontrakt na półtora roka z Rakowem powoduje, że Pavlas już niedługo może zagrać w najwyższej klasie rozgrywkowej w czerwono-niebieskiej koszulce.

 

 
WYNIKI I TABELA FORTUNA 1 LIGI

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze