Bayern dogonił Borussię! Dwa gole Lewandowskiego (WIDEO)

Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Borussię Moenchengladbach 5:1 w meczu 24. kolejki Bundesligi. Dwa gole strzelił Robert Lewandowski.

Po kolejnej wpadce Borussii Dortmund, która w piątek niespodziewanie przegrała z Augsburgiem 1:2, Bayern Monachium stanął przed szansą zrównania się punktami z najgroźniejszym rywalem. Wystarczyło "tylko" ograć na wyjeździe przeciętną ostatnio Borussię Moenchengladbach. Thorgan Hazard i spółka nie wygrali żadnego z trzech ostatnich spotkań, przez ich ich czwarte miejsce stało się zagrożone.

Goście zaczęli z wysokiego "C", bo już po 11. minutach prowadzili 2:0. Po raz kolejny pod bramką rywali błysnął skuteczny ostatnio Javi Martinez, a później do siatki trafił Thomas Mueller. Dzięki temu Niemiec dołączył do Marco Reusa, który wcześniej jako jedyny miał na koncie minimum pięć goli w ostatnich dziesięciu sezonach Bundesligi.

Jeszcze przed przerwą Borussia złapała kontakt za sprawą trafienia Larsa Stindla, ale tuż po rozpoczęciu drugiej połowy błysnął duet Thiago Alcantara - Robert Lewandowski. Hiszpan ładnie uruchomił polskiego snajpera, który mimo Nico Elvediego na plecach, zdołał odwrócić się w kierunku bramki. Po chwili uderzył mocno i skutecznie - Bayern ponownie prowadził dwoma golami. Dla "Lewego" była to 120. bramka w Bundeslidze. W klubie z Bawarii tylko Karl-Heinz Rummenigge (162) oraz Gerd Mueller (365) mają więcej.

Jego dorobek mógł być nawet większy, ale w końcówce zabrakło mu szczęścia. Najpierw w ostatniej chwili zablokował go obrońca, a chwilę później strzał głową obronił Yann Sommer. Lewandowski ruszył do dobitki, lecz nie robił niczego za wszelką cenę. Dzięki temu nie sfaulował Szwajcara, a piłka i tak trafiła do Serge'a Gnabry'ego, który podwyższył wynik spotkania. Ostatnie słowo należało jednak do Lewandowskiego. Polak pewnie wykorzystał rzut karny w doliczonym czasie gry.

Tym samym kapitan Biało-Czerwonych zrównał się bramkami z liderem strzelców Bundesligi - Luką Jovicem (15). Został też najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii: na ten moment ma tyle samo goli co Claudio Pizarro (195).

Dzięki tej wygranej Bayern zrównał się punktami z prowadzącą Borussią Dortmund.

Borussia Moenchengladbach - Bayern Monachium 1:5 (1:2)

Bramki: Stindl 37 - Martinez 2, Mueller 11, Lewandowski 47, 90+1, Gnabry 75.

Gladbach: Sommer - Lang (76 Johnson), Ginter, Elvedi, Wendt - Kramer, Neuhaus (65 Zakaria), Hofmann (72 Raffael) - Hazard, Stindl, Plea.

Bayern: Neuer - Kimmich, Suele, Boateng, Rafinha - Martinez, Thiago, Rodriguez - Mueller, Lewandowski, Gnabry.

Żółte kartki: Hofmann, Kramer - Boateng, Alcantara.

Mecze Bundesligi można śledzić na antenach Eleven Sports.