Fortuna 1 Liga: Stal Mielec pokonała Podbeskidzie i jest już druga

Piłkarze PGE FKS Stali Mielec wygrali w Bielsku-Białej z Podbeskidziem 2:0 w meczu 22. kolejki Fortuna 1 Ligi. Goście wygrali ósmy mecz z rzędu i awansowali na drugie miejsce w tabeli.

Mecz zaczął się od dobrej sytuacji dla gospodarzy. Do prostopadłego podania dobiegł Kacper Kostorz, przeniósł piłkę nad interweniującym poza polem karnym Sewerynem Kiełpinem, ale i nad poprzeczką.

Po kilku udanych, ale zakończonych tylko niegroźnymi strzałami akcjach Podbeskidzia, swoją okazję miała Stal. Po rzucie rożnym zakotłowało się w polu karnym, piłka spadła pod nogi Mendiego, ten uderzył z pięciu metrów. Rafał Leszczyński odbił piłkę nogą, ta trafiła w słupek i goście mieli kolejny rzut rożny. Po nim spora kontrowersja. Piłka trafiła w rękę Valerijsa Sabali, a mimo protestów gości sędzia nie zareagował. Protesty były słuszne, nie dość, że było zagranie ręką, to zawodnik Podbeskidzia wysoko podniesioną noga kopnął w głowę Mendiego.

Przewaga Stali rosła, kolejną okazję miał Mendi, ale pierwsza połowa zakończyła się groźnym strzałem Podbeskidzia. Z ponad dwudziestu metrów uderzał Łukasz Sierpina, ale Kiełpin złapał kozłującą przed nim piłkę.

W 51. minucie wychodzącego na czystą pozycję Andreja Prokicia faulem zatrzymał Mavroudis Bougaidis. Sędzia był łaskawy i pokazał Grekowi tylko żółtą kartkę. Z rzutu wolnego lewą nogą ładnie strzelił Krystian Getinger, ale piłka o metr minęła spojenie słupka z poprzeczka w bramce Leszczyńskiego.

W 70. minucie doskonałą okazję do zdobycia gola sprezentowali gospodarzom gracze Stali. Po ich błędzie daleko poza polem karnym interweniować musiał Kiełpin, gdyby nie jego szybkość i zdecydowanie, mogło się to źle skończyć.

Ataki Stali były coraz groźniejsze, trener Artur Skowronek dokonał zmian i okazało się, że miał nosa. Rezerwowy Łukasz Wroński ograł trzech rywali, podał piłkę do Getingera, ten strzałem po ziemi zdobył bramkę na 1:0. Kilka minut później na 2:0 podwyższył Łukasz Janoszka, który pokonał Leszczyńskiego sprytnym strzałem głową.

Podbeskidzie – Stal Mielec 0:2 (0:0)

Bramki: Getinger 84, Janoszka 88

Podbeskidzie: Rafał Leszczyński - Filip Modelski, Kamil Wiktorski, Mavroudís Bougaidis, Paweł Oleksy - Kacper Kostorz (63. Przemysław Płacheta), Guga Palawandiszwili, Adrian Gomez, Chopi (73. Przemysław Mystkowski), Łukasz Sierpina - Valerijs Sabala (81. Marko Roginić)

Stal: Seweryn Kiełpin - Mateusz Spychała, Jonathan de Amo, Martin Dobrotka, Krystian Getinger - Grzegorz Tomasiewicz, Josip Soljić, Bartosz Nowak (76. Łukasz Wroński), Maciej Urbańczyk (87. Marcel Gąsior), Andreja Prokić - Mendi (64. Łukasz Janoszka)

Żółte kartki: Bougaidis, Mystkowski - Soljić