Serie A1: BCC Castellana Grotte - Emma Villas Siena. Transmisja na Polsatsport.pl

"Mecz na szczycie dołu tabeli" - w ten przewrotny sposób można określić rywalizację w 23. kolejce Serie A1 siatkarzy pomiędzy BCC Castellana Grotte i Emma Villas Siena. Oba zespoły znajdują się na dwóch ostatnich lokatach, będąc w strefie spadkowej. Transmisja tego spotkania na Polsatsport.pl.

Wyżej w klasyfikacji usytuowani się siatkarze ze Sieny, którzy z bilansem dwóch zwycięstw, dwudziestu porażek i dorobkiem trzynastu punktów mają jeszcze szanse na uniknięcie spadku. Ich strata do bezpiecznej lokaty wynosi sześć oczek. Biorąc pod uwagę, że do zakończenia rundy zasadniczej pozostały tylko cztery kolejki, to przyjezdni koniecznie muszą pokusić się o trzecią wygraną w tym sezonie, najlepiej za pełną pulę. Ostatni raz ekipa Emma Villas schodziła z parkietu po triumfie 2 grudnia minionego roku. Zespół ten na swoim koncie ma aż osiem przegranych tiebreaków.

Ich rywalem w sobotnie popołudnie będzie BBC Castellana Grotte, która zamyka ligową stawkę z bilansem jednego zwycięstwa oraz dwudziestu jeden porażek. Co ciekawe, ten pierwszy i jak dotąd jedyny triumf miał miejsce w poprzedniej kolejce z Latiną 3:2. To jednak kropla w morzu potrzeb, ponieważ strata Castellany do Sieny wynosi już pięć punktów, a do dwunastej Vibo Valentia - jedenaście. To sprawia, że miejscowi mają tylko matematyczne szanse na opuszczenie strefy spadkowej. Warto podkreślić, że wspomniana wygrana przerwała fatalne pasmo... 31 porażek z rzędu! Ten ostatni triumf miał miejsce 21 stycznia, ale... 2018 roku.

W pierwszym starciu obu drużyn lepsi okazali się zawodnicy ze Sieny, którzy wygrali 3:1. Klub z Toskanii miał patent na BCC także w drugiej lidze, bowiem w sezonie 2016/2017 zwyciężył ich dwukrotnie bez straty seta. Mimo że goście czekają na zwycięstwo w lidze od kilku miesięcy, to wydaje się, że są w stanie przerwać tę niechlubną passę właśnie teraz. Innego zdania są z pewnością miejscowi, którzy postarają się pójść za ciosem po niedawnej victorii i wykorzystać atut własnej hali. W barwach gospodarzy występuje Wojciech Włodarczyk oraz znany z występów w Treflu Gdańsk i GKS-ie Katowice - Marco Falaschi. Po stronie rywali również nie brakuje znanych polskim kibicom nazwisk z Jurijm Gladyrem i Simonem Van De Voorde na czele. Ten drugi zaczynał obecny sezon w barwach Stoczni Szczecin.

WYNIKI I TABELA SERIE A1

Transmisja meczu BCC Castellana Grotte - Emma Villas Siena o godz. 18:00 na Polsatsport.pl.