Stybar wygrał wyścig Omloop Het Nieuwsblad

Inne
Stybar wygrał wyścig Omloop Het Nieuwsblad
fot. PAP

Czech Zdenek Stybar (Deceuninck - Quick Step) wygrał w sobotę zaliczany do World Tour jednodniowy wyścig kolarski Omloop Het Nieuwsblad. Na mecie w Ninove wyprzedził Belgów Grega van Avermaeta (CCC Team) i Tima Wellensa (Lotto Soudal).

Prowadząca z Gandawy do Ninove 200-kilometrowa trasa wiodła wąskimi, krętymi drogami zachodniej Flandrii. Znalazło się na niej jedenaście krótkich, ale stromych podjazdów i wiele odcinków z nawierzchnią brukowaną. Losy wyścigu rozstrzygnęły się właśnie na jednym ze wzniesień, ponad 30 kilometrów przed metą, kiedy po zdecydowanym ataku grupki zawodników, z późniejszym zwycięzcą i faworytem gospodarzy van Avermaetem, utworzyła się sześcioosobowa czołówka. Peleton podzielił się w końcówce, kilkunastu kolarzy próbowało jeszcze powodzenia ścigać prowadzących. Udało się to dopiero na linii mety, ale uciekinierzy zdołali zachować swe miejsca.

Dwa kilometry przed metą z czołówki zaatakował samotnie Stybar i błyskawicznie zyskał kilkanaście metrów przewagi. Byłego mistrza świata w przełajach próbował ścigać Avermaet, ale pozostali uczestnicy akcji nie kwapili się z pomocą i Czech samotnie pomknął do mety.

Jedyny startujący w otwierającym sezon wiosennych klasyków sobotnim wyścigu Polak Łukasz Wiśniowski z CCC Team przyjechał na metę 71. ze stratą 6.17 do zwycięzcy. Przed rokiem właśniej w tej imprezie Wiśniowski, wówczas w barwach grupy Sky, sięgnął po jeden z najcenniejszych sukcesów w karierze, finiszując na drugiej pozycji.

wyniki 74. Omloop Het Nieuwsblad (200 km):
  
  1. Zdenek Stybar (Czechy/Deceuninck-Quick Step) - 4:53.17
  2. Greg van Avermaet (Belgia/CCC Team)      strata 9 s  
  3. Tim Wellens (Belgia/Lotto Soudal) 
  4. Aleksiej Łucenko (Kazachstan/Astana) 
  5. Dylan Teuns (Belgia/Bahrain Merida)
  6. Jempy Drucker (Luksemburg/Bora-Hansgrohe) - wszyscy ten sam czas 
MM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie