Tragiczny wypadek. Zginął piłkarz Radzynianki Radzyń

Piłka nożna
Tragiczny wypadek. Zginął piłkarz Radzynianki Radzyń
fot. PAP

Do olbrzymiej tragedii doszło w czwartkowe południe na obwodnicy Świecia w województwie kujawsko-pomorskim. W wypadku samochodowym zginął 27-letni piłkarz Radzynianki Radzyń Chełmiński, Jarosław Sternicki.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło ok. godz. 12:45. Z ustaleń policji wynika, że prowadzący pojazd zawodnik Radzynianki zjechał z nieznanej przyczyny na przeciwległy pas, doprowadzając do czołowego zderzenia z tirem. Siła uderzenia była na tyle ogromna, że ciężarówka zdemolowała barierki i osunęła się na drogę pod wiaduktem.

 

Kierowca tira wydostał się z kabiny za pomocą innego kierowcy. Został odwieziony do szpitala, podobnie jak pasażerka, która jechała z piłkarzem Radzynianki. Niestety, 27-latka nie udało się uratować.

 

O śmierci swojego kolegi z zespołu poinformował sam klub na łamach mediów społecznościowych.

 

- Z wielkim żalem informujemy, iż w dniu dzisiejszym w wypadku samochodowym zginął kolega i zawodnik naszego klubu Jarosław Sternicki. W naszych sercach pustka i niedowierzanie, w szatni spokój i przygnębienie. Będzie nam brakowało Twoich słów „ nakręcamy się”, „jedziemy z nimi”, które prowadziły nas do walki. Dla nas byłeś i będziesz dobrym duchem drużyny oraz przede wszystkim pozytywnym człowiekiem. Pewnie kiedyś spotkamy się po tamtej stronie i rozegramy wspólny mecz. Składamy wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich. „Sternik” spoczywaj w pokoju! - napisano.

 

W przeszłości Jarosław Sternicki reprezentował także barwy Olimpii Grudziądz, Piasta Łasin oraz Unii Wąbrzeźno.

 

 

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze