Zmarł legendarny mistrz świata w wadze piórkowej

Sporty walki
Zmarł legendarny mistrz świata w wadze piórkowej
fot. PAP

W wieku 62 lat zmarł legendarny panamski pięściarz Eusebio Pedroza, który zmagał się z rakiem trzustki - poinformowała organizacja WBA. W latach 1978-85 był on mistrzem świata w wadze piórkowej. Jest członkiem Międzynarodowej Bokserskiej Galerii Sławy.

Pedroza, który zmarł dzień przed swoimi 63. urodzinami, 19 razy z powodzeniem bronił mistrzowskiego pasa.

 

Zawodową karierę rozpoczął 1 grudnia 1973 roku, zakończył dziewiętnaście lat później, mając na koncie 41 wygranych walk, w tym 25 przed czasem, sześć porażek i remis.

 

Pierwszych piętnaście pojedynków stoczył w ojczyźnie, przegrał tylko jeden z nich. W 1976 roku Pedroza pojechał do Meksyku, by tam stoczyć walkę z o tytuł z Alfonso Zamorą. Drugi raz poczuł wtedy smak porażki, znokautowany w drugiej rundzie.

 

Po pięciu kolejnych zwycięstwach w Panamie Pedroza znów mógł walczyć o pa. W kwietniu 1978 do jego ojczyzny przyjechał mistrz wagi piórkowej kategorii WBA Hiszpan Cecilio Lastra. I stracił tytuł, został znokautowany w 13. rundzie. 

 

Przez siedem kolejnych lat Pedroza podróżował po całym świecie i bronił wywalczonego wtedy tytułu. Po 18 zwycięstwach i remisie z Bernardem Taylorem nadeszła porażka. 

 

W 1985 roku w Londynie panamskiego mistrza pokonał Irlandczyk Barry McGuigan. Pedroza stracił tytuł po piętnastorundowej walce i werdykcie sędziów. 

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze