Asseco Resovia poszuka swoich szans na awans do play-off. "Cały ten sezon to czkawka"

Siatkówka

Po fatalnym początku sezonu Asseco Resovia złapała rytm na jego zakończenie. Czy jednak dla klubu z Podkarpacia nie jest za późno na walkę o fazę play-off? Do czołowej szóstki traci on cztery punkty, jednak kapitan zespołu Marcin Możdżonek twierdzi, że zespół poszuka swoich szans. "Nie wszystko zależy od nas, ale zrobimy to, co w naszej mocy, aby trafić do play-offów" - powiedział po zwycięstwie 3:0 z Jastrzębskim Węglem.

Tomasz Swędrowski: Okazałe zwycięstwo w waszym wykonaniu, ostatnio wasza seria zwycięstw za trzy punkty została przerwana w Olsztynie, jednak teraz wróciliście na właściwą ścieżkę. Jak wiele spotkań z tego sezonu będzie się wam odbijać czkawką?

Marcin Możdżonek: Mecz w Olsztynie i wiele innych spotkań. Cały ten sezon to jedna wielka czkawka. Kilka ostatnich meczów złapaliśmy właściwy rytm, prócz mojego rodzinnego miasta, gdzie dostaliśmy łomot. Szukamy swoich szans na awans do play-off. Wiadomo, że nie wszystko od nas zależy, ale zrobimy co się da.

Może tej szóstki dla was nie być, ale zrobiliście przysługę ONICO Warszawa. Jastrzębski Węgiel ma już niewielkie szanse na zajęcie drugiego miejsca, mając w perspektywie spotkanie w stolicy…

Bardzo możliwe. Liga jest na tyle ciekawa, że jeżeli któraś z drużyn wygrywa, cierpią inne zespoły - i odwrotnie. Zrobiło się interesująco i czekamy, bo do ostatniej kolejki nie będzie wiadomo, kto zagra w play-offach.

Nie macie przed sobą mocnych zespołów, a forma przyszła na koniec sezonu.

Dla nas każdy przeciwnik jest trudny, mamy przecież problemy z własną grą, a co dopiero walczyć z przeciwnikami. Gramy jednak inaczej niż na początku sezonu, bo mamy dużo jakości indywidualnych zawodników. Kilka trybów zazębiło i przynoszą one efekty w postaci punktów i zwycięstw.

 

Cała rozmowa z Możdżonkiem w załączonym materiale wideo.

Tomasz Swędrowski, ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze