Asysty Polaków przyczyniły się do zwycięstwa Sampdorii. Czerwona kartka Cionka

W Ferrarze miejscowy SPAL przegrał z Sampdorią Genua 1:2. Obydwie bramki dla gości zdobył Fabio Quagliarella, ale duża w tym zasługa Polaków. Przy pierwszym trafieniu asystował Bartosz Bereszyński, natomiast przy drugiej ostatnie podanie zaliczył Karol Linetty. Od pierwszej minuty na boisku przebywał także Thiago Cionek, ale reprezentant Polski w ostatniej akcji meczu zobaczył czerwoną kartkę.

Sampdoria bardzo wcześnie objęła prowadzenie, bo już w 4. minucie. Z prawej strony piłkę w pole karne posłał Bereszyński, ta idealnie trafiła do Qagliarelli, który z bliskiej odległości pokonał bramkarza gospodarzy efektownymi nożycami.

Chwilę później goście podwyższyli wynik. Ponownie do siatki trafił Qagliarella, któremu piłkę z lewej strony dogrywał Karol Linetty. 36-letni Włoch zdobył 18. I 19. bramkę w tym sezonie. Tym samym zrównał się z Cristiano Ronaldo, liderem klasyfikacji strzelców, a także wyprzedził Krzysztofa Piątka.

Po przerwie do gry wrócili piłkarze SPAL. Ich kontaktowy gol z 60. minuty nie został jednak uznany. Strzelec Sergio Floccari był na pozycji spalonej. Drugą, już uznaną bramkę zdobyli w doliczonym czasie gry. Z rzutu wolnego gola strzelił Jasmin Kurtić, ale to nie wystarczyło, by zdobyć w tym meczu choćby punkt. Tuż przed końcowym gwizdkiem zespół gospodarzy osłabił Cionek, który po brutalnym faulu zobaczył czerwoną kartkę. Chwilę później sędzia zakończył mecz.

W innych popołudniowych spotkaniach Udinese pokonało 2:1 Bolognę. Napastnik gospodarzy Łukasz Teodorczyk pojawił się na boisku w doliczonym czasie gry. Natomiast Genoa bezbramkowo zremisowała u siebie z drużyną Frosinone. Gościom udało wywieźć korzystny wynik, pomimo osłabienia, jakim była czerwona kartka dla Francesco Cassaty w 34. minucie. Cały mecz rozegrał Bartosz Salamon.

SPAL – Sampdoria 1:2 (0:2)
Bramki: Kurtić 90+4 - Quagliarella 4, 11
Czerwona kartka: Cionek 90+7

Genoa – Frosinone 0:0
Czerwona kartka: Cassata 34 (za drugą żółtą)

Udinese – Bologna 2:1 (1:1)
Bramki: De Paul 25 (rzut karny), Pussetto 79 – Palacio 39

W załączonym wideo skrót meczu SPAL - Sampdoria.

Transmisje meczów włoskiej Serie A w Eleven Sports.