HME Glasgow 2019: Żeńska sztafeta bezkonkurencyjna! Polki prowadziły od startu do mety!

Inne
HME Glasgow 2019: Żeńska sztafeta bezkonkurencyjna! Polki prowadziły od startu do mety!
fot.

Polska żeńska sztafeta 4x400 m kobiet w składzie: Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic zdobyła złoty medal halowych mistrzostw Europy w Glasgow. Podopieczne trenera Matusińskiego były bezkonkurencyjne. Prowadziły od startu do mety, na której wyprzedziły Brytyjki i Włoszki.

Biało-Czerwone prowadziły od startu do mety. Każda kolejna zawodniczka powiększała przewagę. Polki biegły w kolejności: Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic. Biało-Czerwone broniły złota wywalczonego dwa lata temu w Belgradzie. 

 

Wygrywając w sztafecie Polki powetowały sobie niepowodzenie w indywidualnym starcie na 400 m, gdzie Święty-Ersetic była szósta w finale, a Iga Baumgart-Witan - do rozpoczęcia mistrzostw liderka światowych tabel - odpadła w półfinale.

 

- Spełniły się moje marzenia. Jestem w lekkoatletyce od lat, a dopiero dziś, gdy usłyszałam Mazurka Dąbrowskiego, którego zagrali Marcinowi Lewandowskiemu, uświadomiłam sobie, że zaraz zagrają i mi" - powiedziała Kiełbasińska, która rok temu zdecydowała się na zmianę dystansu ze 100 i 200 metrów na 400.

 

Sprinterka była bardzo wzruszona. Łzy szczęścia płynęły podczas rozmów z dziennikarzami strumieniami.

 

- Nie wiem, co mam powiedzieć. Jestem szczęśliwa, po prostu szczęśliwa. Nie chciałam zawieść dziewczyn, nie mogłam im tego zrobić. Przyjęły mnie w tej wspaniałej grupie świetnie. Obserwowałam i podziwiałam je przez lata. Dziś jestem częścią tej grupy - zaznaczyła Kiełbasińska i dodała, że wzruszenie potęguje fakt, iż dołożyła chociaż małą cegiełkę do triumfu w Glasgow.

 

Zwycięstwo Polek w zasadzie było niezagrożone. Zwłaszcza zmiana Igi Baumgart-Witan wyglądała imponująco. Gdy przejmowała pałeczkę Polki prowadziły nieznacznie, gdy ją oddawała przewaga nad drugą lokatą wynosiła ok. 10 m! Chwilę nerwów kibice przeżyli tylko na ostatnim wirażu, gdy do Justyny Święty-Ersetic zbliżyła się Brytyjka Eilidh Doyle. 

 

Polka odparła jednak atak i na mecie nasza sztafeta osiągnęła czas 3.28.76 min. Drugie miejsce zajęła Wlk. Brytania, trzecie Włochy. Polki ruszyły z szóstego toru rywalizując  jeszcze z Belgijkami, Szwajcarkami i Francuzkami.

 

Złoto naszej żeńskiej sztafety to piąty medal z najcenniejszego kruszcu wywalczony przez Biało-Czerwonych podczas mistrzostw Europy w Glasgow. 

 

Dzięki zwycięstwu Polek nasza reprezentacja wygrała klasyfikację medalową!

 

Wyniki: 4x400 m kobiet: 

 1. Polska     3.28,77 (Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic)
   2. Wielka Brytania 3.29,55
   3. Włochy     3.31,90
PN, PAP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze