Juventus wygrywa, grając w osłabieniu. Napoli zmarnowało jedenastkę w końcówce (WIDEO)

W meczu 26. kolejki Serie A Juventus wygrał z Napoli 2:1. Niedzielny hit Serie A był pełen emocji i zwrotów akcji. Obydwie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę, a Arkadiusz Milik musiał przedwcześnie opuścić boisko. Pod koniec spotkania jedenastkę dla Napoli zmarnował Lorenzo Insigne.

W niedzielny wieczór spotkały się dwie najlepsze drużyny Serie A. Dzieliła je jednak dość spora przepaść w tabeli. Przed meczem do pierwszego Juve Napoli traciło 13 punktów. W Neapolu piłkarze Carlo Ancelottiego chcieli zmniejszyć tę stratę.

Ich plany bardzo szybko się pokrzyżowały. W 25. minucie Alex Meret sfaulował Cristiano Ronaldo, za co został ukarany czerwoną kartką. Bramkarz Napoli wybiegł przed pole karne i spóźnił się z interwencją. W jego miejsce pojawił się David Ospina. Wejście Kolumbijczyka wiązało się z obowiązkową zmianą zawodnika pola. Trener postanowił, że przedwcześnie boisko opuści Arkadiusz Milik.

Chwilę później Juventus objął prowadzenie. Miralem Pjanić pięknie uderzył z rzutu wolnego i nie dał najmniejszych szans nierozgrzanemu Ospinie. Bośniak zdobył swoją drugą bramkę w sezonie.

Osłabione Napoli starało się szybko odpowiedzieć, ale Piotr Zieliński trafił w słupek. Skuteczni byli za to piłkarze "Starej Damy". Przed przerwą wynik na 2:0 podwyższył Emre Can.

W drugiej połowie gospodarze odzyskali inicjatywę. Stało się tak za sprawą czerwonej kartki dla Pjanicia. Bośniak, który otworzył wynik meczu, obejrzał drugą żółtą kartkę za zagranie ręką. Osłabienie Juve wyraźnie pozwoliło uwierzyć w siebie piłkarzom z Neapolu.

Patrząc na grę Napoli w drugiej części gry, bramka kontaktowa była kwestią czasu. W 61. minucie Jose Callejon strzelił gola po ładnym dośrodkowaniu z prawej strony Lorenzo Insigne. Hiszpan idealnie wybiegł do piłki i mocnym strzałem nie dał szans Wojciechowi Szczęsnemu.

Prawdziwa szansa na odmianę losów meczu przyszła w 84. minucie. Najpierw, po konsultacji VAR sędzia podyktował rzut karny dla Napoli. Arbiter Gianluca Rocchi dopatrzył się celowego zagrania ręką u Alexa Sandro i wskazał na wapno. Do jedenastki podszedł Insigne, ale zawiódł na całej linii. Włoch silnym strzałem trafił w słupek, przez co piłka wróciła na boisko.

Niewykorzystany karny wyraźnie podciął skrzydła piłkarzom Ancelottiego, którzy nie byli w stanie doprowadzić do wyrównania w ostatnich minutach meczu. Dzięki zwycięstwu Juventus powiększył przewagę nad drugim Napoli do 16 punktów.

SSC Napoli - Juventus FC 1:2 (0:2)

Bramki: Pjanić 28, Can 39 - Callejon 61

Czerwone kartki: Meret 25' - Pjanić 47' (Za drugą żółtą kartkę)

Zółte kartki: Maksimović, Koulibaly, Allan - Pjanić, Joao Cancelo, Alex Sandro, Bentancur, Dybala

Napoli: Meret - Hysaj, Koulibaly, Maksimović, Malcuit (46' Mertens) - Zieliński, Ruiz, Allan, Callejon (78' Ounas) - Milik (27' Ospina), Insigne

Juventus: Szczęsny - Alex Sandro, Chiellini, Bonucci, Cancelo (63' De Sciglio) - Matuidi, Pjanić, Can - Cristiano Ronaldo, Mandżukić (74' Bentancur), Bernardeschi (85' Dybala)

W załączonym wideo skrót meczu Napoli - Juventus.

Transmisje meczów włoskiej Serie A w Eleven Sports.