Liverpool zremisował w derbach Merseyside

W meczu kończącym niedzielne zmagania w Premier League Everton zremisował przed własną publicznością z Liverpoolem 0:0. Potknięcie "The Reds" oznacza zmianę lidera rozgrywek. Po 29 spotkaniach Pierwszy Manchester City ma punkt więcej od piłkarzy Jurgena Kloppa.

Mając na uwadze wyniki sobotnich meczu, piłkarze "The Reds" koniecznie musieli wygrać derbowy pojedynek Potknięcie oznaczałoby zmianę lidera, ponieważ w sobotę Manchester City pokonał AFC Bournemouth 1:0. Przed pierwszym gwizdkiem na Goodison Park, czołowe drużyny dzieliły tylko dwa punkty.

Tempo hitowego spotkania rozczarowało. W grze obydwu zespołów było wiele niedokładności, a wyjątkowo nieskuteczny był Mohamed Salah. Liverpool był lepszą drużyną, ale nie potrafił tego udokumentować bramkami. W pierwszej połowie dobrą sytuację Egipcjanina obronił Jordan Pickford.

Po przerwie dalej próbowali goście. Dobrą sytuację stworzył sobie Salah, ale tym razem w ostatniej chwili piłkę wybił mu Micheal Keane. Everton mógł niespodziewanie wyjść na prowadzenie, ale strzał głową Dominica Calvert-Lewina obronił Alisson. W końcówce spotkania Liverpool przycisnął rywali, ale nie przełożyło się to na zmianę rezultatu. Ostatecznie drużyny musiały zadowolić się remisem.

Podział punktów jest świetną wiadomością dla kibiców "The Citizens". Dzięki potknięciu podopiecznych Kloppa, Manchester City utrzymał pozycję lidera i wciąż ma punkt przewagi nad rywalem z Merseyside.