NHL: 50. wygrana Tampa Bay Lightning

Lider hokejowej ligi NHL Tampa Bay Lightning odnotował 50. wygraną w sezonie pokonując u siebie Ottawa Senators 5:1. Jest pierwszym od sezonu 1995/96 zespołem, który w 66 meczach odniósł 50 zwycięstw. Dotychczas tym osiągnięciem szczycili się Detroit Red Wings.

Bardzo dobre spotkanie rozegrał Rosjanin Nikita Kuczerow. Uzyskał bramkę i asystę. Mając 75 asyst Kuczerow jest pierwszym zawodnikiem od czasu, kiedy w sezonie 2010/11 podobnym dorobkiem popisał się Szwed Henrik Sedin występujący wówczas w Vancouver Canucks.

Pozostałym łupem bramkowym w zespole z Florydy podzielili się Victor Hedman, Ryan McDonagh, Erik Cernak i Michaił Sergaczow. Honorowego gola dla gości zdobył w 10. minucie Anthony Duclair.

Gospodarze sukces zawdzięczają także znakomitej grze bramkarza, 24-letniego reprezentanta Rosji Andrieja Wasilewskiego, który obronił 36 strzałów, zaliczając 30. wygraną w sezonie. Z hokejem związani są także jego ojciec Andriej i brat Aleksiej.

To siódma z rzędu porażka "Senatorów". Na ławce trenerskiej zasiadł, po zwolnieniu dotychczasowego szkoleniowca Guya Bouchera, Marc Crowford.

Serię wygranych do pięciu powiększyli hokeiści Carolina Hurricanes pokonując na wyjeździe Florida Panthers 4:3. Decydującego gola w dogrywce strzelił w drugiej minucie Sebastian Aho.

Piłkarskim wynikiem 1:0 zakończył się mecz w Bostonie, gdzie "Niedźwiadki" zwyciężyły "Diabłów" z New Jersey. Bramka padła w trzeciej minucie, a jej autorem był Brad Marchand. Bramkarz gospodarzy Fin Tuukka Rask po raz trzeci w sezonie zakończył mecz z czystym kontem.

Serię dziesięciu porażek zakończyli zawodnicy Los Angeles Kings, którzy zwyciężyli u siebie Chicago Blackhawks 6:3.

Po raz piąty w karierze zdobyciem trzech bramek popisał się Jamie Benn, a jego

Dallas Stars pokonali w wyjazdowym spotkaniu St. Louis Blues 4:1.

Z kolei bramkarz Edmonton Oilers, Fin Mikko Koskinen czwarty razy w karierze (wszystkie w tym sezonie) zachował czyste konto. Tym razem zdarzyło się to na wyjeździe, gdy "Nafciarze" pokonali Columbus Blue Jackets 4:0.

W klasyfikacji kanadyjskiej na czele znajduje się nadal Nikita Kuczerow (Tampa Bay Lightning) - 106 punktów za 31 goli i 75 asyst w 66 meczach. Wyprzedza Patricka Kane'a (Chicago Blackhawks) - 94 (40+54) oraz Connora McDavida (Edmonton Oilers) - 90 (33+57). Kane rozegrał 64 spotkania, natomiast McDavid o trzy mniej.

Najskuteczniejszym przewodzi Aleksander Owieczkin (Washington Capitals) - 45 bramek. Drugie miejsce ex aeguo zajmują Kane oraz Leon Draisaitl (Edmonton Oilers) - po 40.