PŚ w judo: Błach, Kuczera i Broniec na podium w Warszawie

Sporty walki

Łukasz Błach (81 kg), Piotr Kuczera (90 kg) i Patryk Broniec (+100 kg) uplasowali się na trzecich pozycjach w drugim dniu Pucharu Świata w judo w Warszawie. Polaków zabrakło na podium tylko w kategorii do 100 kg.

W decydujących walkach Błach (Śląsk Wrocław) wygrał przez ippon z Łotyszem Dmitrijsem Fedosejenkovsem, Kuczera (Kejza Team Rybnik) zwyciężył pod koniec trzeciej minuty dogrywki Słowaka Miroslava Blahusiaka, a Broniec (UKJ 225 Warszawa) walkowerem pokonał Macieja Sarnackiego (Gwardia Olsztyn), który doznał kontuzji we wcześniejszych pojedynku półfnałowym i ostatecznie uplasował się na piątej pozycji.

W wadze 100 kg najlepiej z biało-czerwonych spisali się Iwo Baraniewski (UKJ 225 Warszawa) i Igor Dzierżanowski (ASzWoj Warszawa), którzy zajęli siódme miejsca.

W poszczególnych kategoriach w niedzielę zwyciężali: Chorwat Dominik Druzeta (81 kg), Austriak Marko Bubanja (90 kg), Francuz Clement Delvert (100 kg) i Holender Jur Spijkers (+100 kg).

Natomiast w sobotę z grona Polaków najlepsi byli Bartłomiej Garbacik (60 kg, AZS AWF Katowice) i Wiktor Mrówczyński (73 kg, AZS AWF Katowice). Obaj przegrali dopiero walki finałowe. Tego samego dnia w Pradze w zawodach Pucharu Świata triumfowała Arleta Podolak (57 kg).