Skandal w Jastrzębiu! Wiceprezes Odry uderzony w twarz przez chuliganów

Piłka nożna

Po meczu GKS Jastrzębie - Odra Opole (3:1) doszło do skandalicznego wydarzenia. Autokar gości został zaatakowany przez chuliganów, którym udało wedrzeć się do środka. W trakcie szamotaniny wiceprezes Odry został uderzony w twarz oraz oblany niezidentyfikowaną substancją.

Po meczu 22. kolejki Fortuna 1 Ligi stojący na nieogrodzonym parkingu klubowym autokar Odry Opole został otoczony przez grupę chuliganów GKS Jastrzębie. Kilku z nich przedostało się do środka w celu zabrania przyjezdnym szalików a także innych symboli klubowych. Szturmujących próbowali zatrzymać kierowca oraz wiceprezes Ireneusz Gitlar, który w trakcie szarpaniny został uderzony w twarz oraz oblany cieczą niewiadomego pochodzenia. Według informacji udostępnionych przez oficjalną stronę klubową, przez dłuższy czas nie był nawet w stanie widzieć.

 

Odra wydała oświadczenie, w którym podkreśliła, że miejsce do postoju zostało wskazane bezpośrednio przez gospodarzy, jednak było ono dostępne dla każdego. Sam autokar został poobijany i oklejony vlepkami przez kiboli gospodarzy, co zdaniem gości stanowi jawne naruszenie zasad bezpieczeństwa.

 

"Tego typu zaniedbanie organizatora to skandal, który na zapleczu najwyższej krajowej klasy piłkarskich rozgrywek nigdy nie powinien mieć miejsca. Odra Opole apeluje do Fortuna 1 Ligi oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej o wyciągnięcie daleko idących konsekwencji wobec GKS-u Jastrzębie w związku z niezapewnieniem gościom bezpieczeństwa przez ten klub jako organizatora meczu. Skandaliczny incydent został niezwłocznie zgłoszony organom ścigania oraz Delegatowi Polskiego Związku Piłki Nożnej" - napisano na stronie Odraopole.pl.

 

W załączonym materiale wideo skrót meczu GKS Jastrzębie - Odra Opole 3:1.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze