UFC 235: Wielkie tarapaty i kontrowersyjna wygrana debiutanta (WIDEO)

Sporty walki

Ben Askren (19-0-1NC, 6 KO, 6 SUB) przeszedł drogę z piekła do nieba podczas gali UFC 235. Popularny "Funky" już w pierwszych sekundach walki otrzymał wiele potężnych ciosów od Robbiego Lawlera (28-13-1NC, 20 KO, 1 SUB), ale w tej samej odsłonie zdołał jeszcze zmusić sędziego do przerwania pojedynku. Duszenie kończące walkę rozzłościło jednak byłego mistrza, którego zdaniem był on zdolny kontynuować rywalizację.

Na debiut Askrena w UFC kibice czekali od wielu lat. Niektórzy na jego wygraną, a spora liczba antyfanów "Funky'ego" wyczekiwała jego premierowej porażki.

W pierwszych sekundach ten drugi scenariusz był bliski realizacji. Lawler rzucił Askrenem o matę i zasypał rywala gradem ciosów. Nowy nabytek organizacji UFC przetrwał poważny kryzys i jeszcze w pierwszej rundzie zdołał założyć duszenie nazywane "bulldog choke", które zakończyło pojedynek.

Interwencja sędziego Herba Deana budzi jednak niemałe kontrowersje. Tuż po przerwaniu Lawler wyglądał na całkowicie przytomnego i miał sporo pretensji do arbitra.

- Byłem nieco zaskoczony przerwaniem, ale decyzję podjął sędzia. Pytał go kilka razy czy jest zdolny i nic się nie działo. Pomyślałem sobie, że może faktycznie jest nieprzytomny - mówił Askren w wywiadzie po walce.

Ban Askren (19-0-1NC, 6 KO, 6 SUB) pokonał Robbiego Lawlera (28-13-1NC, 20 KO, 1 SUB)

W załączonych materiałach wideo zakończenie walki oraz wywiad z Askrenem.

Wyniki gali UFC 235

Karta główna

205 lbs: Jon Jones pokonał Anthony’ego Smitha przez jednogłośną decyzję (48-44, 48-44, 48-44)
170 lbs: Kamaru Usman pokonał Tyrona Woodleya przez jednogłośną decyzję (50-44, 50-44, 50-45)
170 lbs: Ben Askren pokonał Robbiego Lawlera przez poddanie (bulldog choke), runda 1, 3:20
115 lbs: Weili Zhang pokonał Tecię Torres przez jednogłośną decyzję (29-28, 30-27, 30-27)
135 lbs: Pedro Munhoz pokonał Cody’ego Garbrandta przez TKO, runda 1, 4:51

Karta wstępna

145 lbs: Zabit Magomedsharipov pokonał Jeremy’ego Stephensa przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 29-28)
205 lbs: Johnny Walker pokonał Mishę Cirkunova przez TKO, runda 1, 0:36
135 lbs: Cody Stamann pokonał Alejandro Pereza przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 30-27)
170 lbs: Diego Sanchez pokonał Mickeya Galla przez TKO, runda 2, 4:12

Karta przedwstępna

185 lbs: Edmen Shahbazyan pokonał Charlesa Byrda przez TKO, runda 1, 0:38
135 lbs: Macy Chiasson pokonał Ginę Mazany przez TKO, runda 1, 1:49
115 lbs: Hannah Cifers pokonał Polyanę Vianę przez niejednogłośną decyzję (29-28, 28-29, 29-28)

Powtórka gali UFC 235 od 20:00 w Polsacie Sport!