Horror w Turcji! Piłkarz ranił rywali żyletką (WIDEO)

Piłka nożna
Horror w Turcji! Piłkarz ranił rywali żyletką (WIDEO)
fot. PAP

Do absurdalnej sytuacji doszło w trzeciej lidze tureckiej. Piłkarz Mansur Calar z Amed SK ranił żyletką kilku swoich rywali w trakcie spotkania z Sakaryasporem (1:1). Sprawą zajmie się turecka federacja piłkarska (TFF).

W meczu Amed SK - Sakaryaspor doszło do groźnych scen. W trakcie meczu Calar podbiegał do swoich rywali i zadawał im ciosy żyletką. Robił to tak dyskretnie, że sędzia nie zauważył bestialskiego zachowania zawodnika i pozwolił mu dograć mecz do końca. Po spotkaniu media społecznościowe obiegły zdjęcia pokłutych rywali. Zawodnicy mieli rany na szyi, rękach, czy dłoniach.

Sytuacja mogła mieć związek z polityką w kraju. Amed SK to zespół ze stolicy Kurdystanu, Diyarbakiru. Natomiast Sakaryaspor pochodzi z miasta Adapazari, które jest kojarzone z mocnym poparciem dla prezydenta kraju. Tayyip Erdogan prowadzi stanowczą politykę przeciwko Kurdom. To nie pierwszy raz, kiedy podczas starcia tych drużyn dochodzi do niebezpiecznych sytuacji.

Dzięki tureckiej telewizji można było zauważyć Calara w trakcie zadawania ciosów. Sprawą zainteresowała się turecka federacja piłkarska. Prawnicy poszkodowanych graczy Haciego Omera DogruDilavera Guclu i Tevfika Kose złożyli zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Co ciekawe działacze Amed SK, twierdzą, że przedstawiona sytuacja nigdy nie miała miejsca, a oskarżenia rywali są nieprawdziwe.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie