Poznaliśmy wszystkich uczestników Memoriału Wagnera!

Siatkówka
Poznaliśmy wszystkich uczestników Memoriału Wagnera!
fot. Cyfrasport

Poznaliśmy wszystkich uczestników XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Obok reprezentacji Polski w Krakowie zagra: Brazylia, Serbia oraz Finlandia. Prestiżowy turniej towarzyski odbędzie się w dniach 1–3 sierpnia 2019 roku i będzie dla polskich siatkarzy ostatnim sprawdzianem przed kwalifikacjami olimpijskimi.

Najnowszą informacją jest przyjazd Finów, którzy tym samym zamykają skład tegorocznego Memoriału. Dobór rywali Polaków byli konsultowany z selekcjonerem biało-czerwonych Vitalem Heynenem, podobnie zresztą jak termin rozgrywania najlepszego turnieju towarzyskiego świata.

 

– Vital Heynen, trener drużyny naszych mistrzów świata poprosił dokładnie o ten termin i my oczywiście robimy wszystko, by wspierać naszą złotą drużynę. XVII Memoriał będzie miał wyjątkowe znaczenie dla naszych mistrzów świata, gdyż będzie próbą generalną przed kwalifikacjami do igrzysk olimpijskich 2020 roku – powiedział wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera Cezary Mróz.

 

Przypomnijmy, że XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera rozpocznie się w czwartek 1 sierpnia i potrwa do soboty 3 sierpnia 2019 roku. Mecze rozgrywane będą w Tauron Arenie Kraków, a stolica Małopolski już po raz piąty będzie miastem-gospodarzem najlepszego towarzyskiego turnieju siatkarskiego świata.

 

Tuż po zakończeniu Memoriału Polacy zagrają o przepustkę do igrzysk w Tokio z Francją, Słowenią i Tunezją, a turniej będzie rozgrywany w Gdańsku. Oznacza to, że Memoriał będzie ostatnim sprawdzianem biało-czerwonych przed walką o igrzyska, która rusza już 9 sierpnia.

 

– Zapraszam wszystkich na kolejny Memoriał Wagnera, moja reprezentacja też zagra w Krakowie. Przyjdźcie na mecze turniejowe i stwórzcie niesamowitą atmosferę. Zresztą serbskich graczy mieliśmy w ostatnich latach w PlusLidze wielu, większość z nich doskonale potrafiła się wpisać w klimat naszych rozgrywek –stwierdził reprezentant Serbii, na co dzień reprezentujący barwy PGE Skry Bełchatów Milan Katić.

 

Serbowie to jedna z najlepszych europejskich reprezentacji ostatnich lat, mistrzowie olimpijscy z 2000 roku, dwukrotni mistrzowie Europy, medaliści mistrzostw świata, triumfatorzy Ligi Światowej. W ostatnim, złotym dla Polski mundialu zajęli 4. miejsce.

 

Ostatnim potwierdzonym uczestnikiem XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera są Finowie. Waleczna drużyna, za którą z pewnością przyjadą tłumy jej kapitalnych kibiców. Fińscy fani słyną z tego, że potrafią się niesamowicie bawić i z pewnością pomogą, by także na trybunach atmosfera w trakcie turnieju była mistrzowska.

RM, fundacjawagnera.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze