Zimą Białystok opuściło aż trzech atakujących - Cillian Sheridan, Roman Bezjak oraz Karol Świderski. Nowy napastnik Jagiellonii pozyskany przed rundą wiosenną Stefan Scepović oraz młody gracz białostoczan Patryk Klimala na razie zawodzą. Serb zmarnował w meczu z Cracovią rzut karny, a w innych dogodnych sytuacjach również nie popisał się skutecznością. Dlatego działacze "Dumy Podlasia" postanowili działać.

 

Jak wynika z doniesień "Przeglądu Sportowego", 8-krotny reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej ma duże szanse zostać nowym napastnikiem Jagiellonii. Tallo będzie obserwowany przez sztab szkoleniowy, który podejmie decyzję w sprawie ewentualnego zatrudnienia.

 

26-latek jako junior grał w Chievo Werona, Inter Mediolan oraz Romie. Właśnie w barwach rzymskiego klubu zadebiutował w seniorskim futbolu. W zespole z "Wiecznego Miasta" rozegrał trzy mecze, w których zaliczył jedną asystę. Następnie Tallo był wypożyczany do innych klubów: Bari, AC Ajaccio i SC Bastii. Latem 2015 roku LOSC Lille zapłaciło za niego milion euro, ale w tym klubie zupełni się nie sprawdził. W 27 meczach strzelił jednego gola i zanotował cztery asysty.

 

Ponadto reprezentował barwy SC Amiens, a ostatnio był zawodnikiem Vitorii Guimaraes. Jednak ostatni swój mecz w portugalskiej ekipie rozegrał 23 września minionego roku. Z klubem z Półwyspu Iberyjskiego ostatecznie rozstał się pod koniec stycznia tego roku.

 

WYNIKI, TERMINARZ I TABELE LOTTO EKSTRAKLASY