We wtorek w Gdańsku zmierzą się dwaj ostatni zdobywcy Pucharu Polski - Trefl, triumfator z 2018 roku oraz ZAKSA - zwycięzca tegorocznej edycji rozgrywek. Zespół z Kędzierzyna-Koźla swoją pierwszą porażkę w sezonie ligowym poniósł dopiero 16 lutego. Wówczas lider PlusLigi nieoczekiwanie musiał uznać wyższość i to we własnej hali - Asseco Resovii Rzeszów. Ekipa z Podkarpacia wygrała w trzech setach.

 

Dla gdańszczan najbliższy mecz może być ostatnią szansą na zakwalifikowanie się do fazy play off. Faza zasadnicza siatkarskiej ekstraklasy zbliża się do końca i sytuacja zaczyna się klarować. Kolejne potknięcie może zamknąć ekipie z Pomorza drogę do gry o medale PlusLigi. Już teraz sytuacja Trefla jest trudna, bowiem do obecnie zamykającej czołową "szóstkę" PGE Skry Bełchatów tracą sześć punktów. Jednak trzeba pamiętać, że Trefl ma do rozegrania dwa zaległe mecze (w tym starcie z mistrzem Polski), dlatego podopieczni trenera Andrei Anastasiego nadal liczą się w walce o miejsca w czołówce.

 

Zdecydowanie spokojniej jest w obozie ZAKSY, która z 53 punktami jest liderem tabeli ligowe. Ekipa prowadzona przez Andreę Gardiniego ma pięć punktów przewagi nad wiceliderem ONICO Warszawa. Do zagwarantowania sobie pierwszego miejsca przed fazą play off brakuje im już tylko jednego punktu.

 

Transmisja mecz Trefl Gdańsk - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w Polsacie Sport. Początek spotkania od godziny 20:30.