"To był najlepszy mecz Trefla w tym sezonie"

Siatkówka

Trefl Gdańsk sprawił ogromną niespodziankę wygrywając z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w zaległym meczu 17. kolejki PlusLigi. - To był jeden z lepszych, jeśli nie najlepszy mecz Trefla w tym sezonie - zgodnie podsumowali to spotkanie komentujący to spotkanie Wojciech Drzyzga i Marek Magiera.

Wojciech Drzyzga: To był jeden z najlepszych meczów Gdańska w ligowych rozgrywkach. Postawili bardzo trudne warunki ZAKSIE, która nie miała dobrego dnia. Decydującym elementem była gra zespołowa Trefla. Trener Andrea Anastasi nie korzystał praktycznie ze zmian, bo gracze na dystansie całego meczu utrzymywali wysoki poziom. Bardzo dobrze rozgrywał Kozłowski, Muzaj kończył ratunkowe ataki, które są bardzo ważne. Możemy pochwalić cały zespół za poziom, jaki zaprezentował. Wynik jest sensacyjny. Może spowodować, że ciśnienie w tabeli jeszcze się podniesie.

 

Marek Magiera: Gdybyśmy sugerowali się tylko i wyłącznie tabelą rozgrywek to moglibyśmy być zdziwieni wynikiem. Lider grał z dziesiątą ekipą PlusLigi. ZAKSA do tej pory przegrała tylko dwa spotkania, jednak po finałowym turnieju Pucharu Polski wpadła w dołek. Przytrafiły jej się porażki w lidze. Nieprawdopodobne rzeczy działy się też w Civitanovej. Kędzierzynianie wygrywali 2:0 i 24:20 w trzecim secie, a jednak przegrali 2:3. Nawet jeśli fizycznie wszystko wygląda dobrze, to w głowach takie rzeczy zostają. Było to doskonale widać. Trefl paradoksalnie zagrał jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy mecz w tym sezonie, mimo że wyszedł w innym składzie, niż do tej pory oglądaliśmy. Zmiany na pozycji rozgrywającego, libero, rotacje na środku. Wszystko dobrze się skończyło dla gdańszczan. Gratulacje dla nich, byli zdecydowanie lepsi.

 

Pełne wypowiedzi naszych komentatorów w załączonym materiale wideo.

 

WYNIKI I TERMINARZ PLUSLIGI

Marta Ćwiertniewicz, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie