Akcje Ajaksu Amsterdam zdrożały na giełdzie

Piłka nożna

Niespodziewane zwycięstwo piłkarzy Ajaksu nad Realem Madryt 4:1 we wtorek w meczu Ligi Mistrzów spowodowało wzrost cen akcji holenderskiego klubu na giełdzie w Amsterdamie o 7,8 proc.

W środę przy otwarciu giełdy jedna akcja Ajaksu kosztowała 16,25 euro, tj. o 5,8 proc. więcej niż na zakończenie wtorkowych notowań. W ciągu dnia cena wzrosła do 17 euro, a na zamknięcie sesji nieznacznie spadła do 16,55 euro.

 

Ajax Amsterdam jest jedynym holenderskim klubem piłkarskim notowanym na giełdzie, i to od 1998 roku.

 

Piłkarze Ajaksu czterokrotnie sięgnęli po Puchar Europy (1971, 1972, 1973, 1995), ale w ostatnich dekadach nie odnosili większych sukcesów na arenie międzynarodowej, z wyjątkiem awansu do finału Ligi Europejskiej w 2017 roku.

 

Klub specjalizuje się w szkoleniu młodych zawodników, z których wielu trafia później do czołowych drużyn. W lipcu ze szkółki Ajaksu do Barcelony przejdzie Frenkie de Jong za 75 mln euro.

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze