EBL: Arka Gdynia górą w meczu na szczycie! Przesądziła ostatnia kwarta

Arka Gdynia, której koszykarze trafiali trójki w ostatniej kwarcie, pokonała Stelmet Eneę BC Zielona Góra 78:65 i dzięki temu jest liderem tabeli Energa Basket Ligi!

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy po rzutach wolnych Josha Bostica prowadzili 6:0. Niemoc strzelecką zielonogórzan dopiero po trzech minutach przerwał Adam Hrycaniuk, ale po trójce Bartłomieja Wołoszyna przewaga Arki wzrastała do ośmiu punktów. Grę ekipy trenera Igora Jovovicia zmieniał Quinton Hosley, a dzięki późniejszemu trafieniu Przemysława Zamojskiego zdobywali nawet przewagę. Po 10 minutach było jednak 19:18 dla Arki.

W drugiej kwarcie obie drużyny miały problemy z konstruowaniem ofensywy, chociaż sporo indywidualnych akcji kończył Josh Bostic. Zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza dobrze wymuszał faule i trafiał rzuty wolne, co dawało małą przewagę. Ostatecznie po pierwszej połowie gdynianie prowadzili jednak tylko 32:30.

Trzecią kwartę Stelmet Enea rozpoczął od serii 10:2 i po zagraniu Markela Starksa uciekł na sześć punktów. Goście zaczęli powoli kontrolować sytuację na parkiecie, a Arka nie do końca miała pomysł na efektywną odpowiedź. Co prawda ciągle świetnie radził sobie Josh Bostic, ale to było za mało na rywali. Po 30 minutach było 45:48.

W czwartej kwarcie do wyrównania doprowadził Marcus Ginyard, a przewagę gdynianom dał James Florence. Kolejne trójki Amerykanina wszystko zmieniały - bardzo szybko to gospodarze mieli osiem punktów przewagi! Markel Starks i Darko Planinić starali się odrabiać straty, ale Arka ciągle trafiała z dystansu! Ostatecznie zwyciężyła 78:65 i została liderem tabeli Energa Basket Ligi.

Arka Gdynia - Stelmet Enea BC Zielona Góra 78:65 (19:18, 13:12, 13:18, 33:17)

Arka Gdynia: Joshua Bostic 35, James Florence 23, Deividas Dulkys 9, Marcus Ginyard 5, Bartłomiej Wołoszyn 3, Jakub Garbacz 3, Adam Łapeta 0, Marcel Ponitka 0, Dariusz Wyka 0, Robert Upshaw 0

Stelmet Enea BC Zielona Góra: Darko Planinic 13, Markel Starks 10, Kodi Justice 9, Przemysław Zamojski 9, Quinton Hosley 8, Adam Hrycaniuk 6, Zeljko Sakic 5, Michał Sokołowski 3, Łukasz Koszarek 2