Horngacher nie zaakceptował warunków niemieckiej federacji

Zimowe
Horngacher nie zaakceptował warunków niemieckiej federacji
fot. PAP

Przeciągają się negocjacje między Niemieckim Związkiem Narciarskim i Stefanem Horngacherem. Według informacji Sport.pl szkoleniowiec reprezentacji Polski nie przystał na propozycję kontraktu, która różni się od słownych ustaleń i wciąż nie wiadomo, jaka czeka go przyszłość.

Prezes PZN Apoloniusz Tajner zapewnił, że Horngacher otrzymał propozycję przedłużenia pracy dla Polski do roku 2022 roku, czyli do igrzysk w Pekinie. Propozycja Niemców miała być jednak lepsza i wydawało się, że tylko dni dzielą nas od ogłoszenia.
 
Polski związek był już gotowy na odejście Austriaka, jednak ten wciąż nie dogadał się z naszymi zachodnimi sąsiadami. Według informacji Sport.pl, negocjacje się przeciągają, bo warunki zaproponowane przez Niemców różnią się w stosunku do wcześniejszych słownych ustaleń.
 
Horngacher ma przedstawić swoją decyzję zaraz po turnieju Raw Air.
 
PZN jest już gotowy na odejście trenera. Na jego miejsce szykując między innymi dotychczasowego asystena Horngachera, czyli Michala Doleżala. Drugim kandydatem jest Niemiec selekcjoner reprezentacji Szwajcarii Ronny Hornschuh. Niedawno doprowadził Killiana Peiera do brązowego medalu mistrzostw świata w Seefeld.
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie