Mistrz świata z Seefeld skazany! Dostał wyrok w zawieszeniu

Zimowe
Mistrz świata z Seefeld skazany! Dostał wyrok w zawieszeniu
fot. PAP/EPA

Trzykrotny złoty medalista zakończonych w niedzielę mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Seefeld, norweski biegacz Johannes Hoesflot Klaebo został skazany na 16 dni więzienia w zawieszeniu na dwa lata i inne kary za spowodowany w grudniu wypadek samochodowy.

12 grudnia w Trondheim Norweg jechał zbyt szybko swoim nowym terenowym samochodem i uderzył w inny, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. W efekcie tej kolizji pierwszy pojazd najechał na przechodzącą po pasach 12-letnią dziewczynkę.
 
Rozprawa w sądzie w Soer-Troendelag w środę trwała niecałą godzinę, ponieważ biegacz przyznał się do wszystkich zarzutów. Zeznał, że jest niedoświadczonym kierowcą i widząc gwałtownie hamujący samochód przed sobą w panice nacisnął pedał gazu zamiast hamulca.
 
Skazany został na 16 dni więzienia w zawieszeniu na dwa lata, grzywnę w wysokości 10 tysięcy koron oraz utratę prawa jazdy na dziewięć miesięcy.
 
22-letni Klaebo poza trzykrotnym mistrzostwem świata w Seefeld zdobył także m.in. trzy złote medale podczas ubiegłorocznych zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu.
RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze