Po pierwszej wyrównanej tercji w drugiej gospodarze odskoczyli na 3:1, a w połowie ostatniej prowadzili już 5:1. Po golu i asyście odnotowali Steven Stamkos i Adam Erne, a dwoma podaniami otwierającymi drogę do bramki popisał się Nikita Kuczerow.

 

Tym samym prowadzący w punktacji kanadyjskiej na najskuteczniejszego gracza sezonu 25-letni Rosjanin wyrównał klubowy rekord w liczbie punktów. Obecnie ma ich 108, za 31 goli i 77 asyst. Takim samym dorobkiem w edycji 2006/07 mógł się pochwalić Vincent Lecavalier, który z 383 trafieniami jest najlepszym strzelcem w historii ekipy z Florydy. Do wyrównania jego osiągnięcia jednej bramki brakuje Stamkosowi.

 

- Niesamowity zawodnik. Na jego grę mógłbym patrzeć bez przerwy. Ma wyjątkowy talent do hokeja, świetnie "czyta" to, co dzieje się na lodowisku - powiedział o Kuczerowie jego kolega z drużyny Nathieu Joseph.

 

Lightning z dorobkiem 106 pkt aż o 17 wyprzedzają następnych na Wschodzie Boston Bruins (4:3 z Carolina Hurricanes po dogrywce). Również prowadzący w Konferencji Zachodniej hokeiści Calgary Flames mają 89 pkt.

 

WYNIKI I TABELA LIGI NHL