Porażka polskich piłkarek w finale Algarve Cup

Piłkarska reprezentacja Polski kobiet przegrała z Norwegią 0:3 (0:1) w finale towarzyskiego Algarve Cup rozgrywanego w Portugalii. Wcześniej Polki w grupie wygrały z Hiszpanią 3:0 i pokonały mistrza Europy Holandię 1:0.

W turnieju Algarve Cup brało udział 12 zespołów w czterech grupach. W finale zagrali zwycięzcy grup z najlepszym bilansem spotkań.

Biało-czerwone będą rywalizowały z Hiszpanią w rozpoczynających się jesienią eliminacjach ME 2021. Polska w ostatnim rankingu FIFA została sklasyfikowana na 34. miejscu, Norwegia na 13., Hiszpania na 13, a Holandia na 7.

W grupie D eliminacji ME 2021 wystąpią też Czechy, Azerbejdżan i Mołdawia. Zwycięzcy grup i trzy najlepsze drużyny z drugich miejsc awansują do finałów bezpośrednio. Pozostałe sześć zespołów z drugich pozycji zagra w barażach o trzy ostatnie „przepustki” do mistrzostw Europy. Stawkę 16 finalistów uzupełni gospodarz Anglia. W kwalifikacjach wystąpi 47 zespołów. Debiutantami są Cypr i Kosowo. Tytułu bronić będą Holenderki.

W ramach przygotowań do eliminacji Polki zmierzą się 5 kwietnia w Lublinie z Włoszkami, a cztery dni później na wyjeździe z Finkami. Na czerwiec planowane jest wyjazdowe spotkanie ze Słowacją.